Reklama

Lifestyle

Lokalni twórcy wychodzą z pracowni na Targi Mody Made in Rzeszów

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 08.08.2018
40314_tr
Share
Udostępnij

Trzynaście marek z branży fashion z Rzeszowa i okolic zaprezentuje swoje projekty podczas pierwszych Targów Mody Made in Rzeszów. W niedzielę, 12 sierpnia na placu BWA stanie galeria pełna znakomitych projektów tworzonych przez mieszkańców Podkarpacia. Targi będą wyjątkową okazją, by w jednym miejscu, w ciągu jednego dnia zapoznać się z najciekawszymi projektami, jakie powstają w naszym regionie. Będą oryginale ciuchy, torebki, biżuteria, dodatki do domu i do stylizacji, a nawet perfumy.

 Takie wydarzenie było kwestią czasu. W końcu autorskie projekty z Podkarpacia cieszą się uznaniem klientów nie tylko w Polsce i Europie, ale także na innych kontynentach. Niepowtarzalne torebki ze skóry, ręcznie plecione siatki, oryginalne projekty odzieżowe dla dzieci, autorska biżuteria – w Rzeszowie i okolicach rozwija się coraz więcej modowych marek, które – o dziwo – często bardziej kojarzone są przez mieszkańców odległych miast niż rzeszowian.

– W Rzeszowie jest bardzo dużo zdolnych, lokalnych twórców, którzy własnym sumptem tworzą niesamowicie atrakcyjne projekty. W całej Polsce, w każdym dużym mieście organizowane są cykliczne imprezy tego typu, zrzeszające niezależnych twórców, którzy dzięki takim eventom mają szanse pokazać się lokalnym odbiorcom – tłumaczy Magdalena Kocój, właścicielka marki SRDF Clothing, współorganizatorka wydarzenia. – Nie spodziewałam się, że w tylko samym Rzeszowie jest aż tyle niezależnych projektów z branży mody. Takie wydarzenie po prostu musiało się wreszcie odbyć. Pomysł na event powstał w momencie, gdy spotkałam się na kawie z czterema innymi kobietami i zorientowałyśmy się, że każda z nas tworzy własną markę w kategorii moda, a każdy z tych brandów reprezentuje bardzo wysoki poziom. Nie było wątpliwości, że to trzeba wreszcie pokazać.

Takich projektów jak na Podkarpaciu, nie ma nigdzie na świecie

Magdalena Kocój przyznaje, że ideą wydarzenia jest pokazanie rzeszowianom, że są w tym mieście twórcy i artyści, na których warto zwrócić uwagę.

– Uświadomić, że sięganie po to co lokalne jest świetnym, świadomym, a wręcz ekologicznym wyborem. Na co dzień planujemy, projektujemy i często własnoręcznie produkujemy znakomitej jakości projekty, których nie znajdziemy w żadnych wielkich sieciach handlowych – dodaje Magdalena. – Ponieważ przy tej edycji targów skupiamy się na branży fashion, mowa tutaj przede wszystkim o świadomej konsumpcji trendów, o stawaniu na jakość, nie na ilość, o stawianiu na produkty made in Poland. Ba! Na produkty made in Rzeszów, zamiast made in China. Takiej biżuterii, ciuchów damskich, dziecięcych i torebek nie ma nigdzie na świecie, a wszystkie marki, które będą prezentować swoje oferty na targach są coraz bardziej rozpoznawalne w Polsce.

Targi Mody Made in Rzeszów organizowane są przez rzeszowskich twórców, projektantów, i artystów, którzy wyjdą ze swoich pracowni, by pokazać to, co tworzą samodzielnie, często własnoręcznie, oferując znakomitą alternatywę do oferowanych wszechobecnie produktów z branży mody – ciuchów, biżuterii, dodatków.

Projektanci i twórcy wyjdą na plac BWA

W niedzielę, 12 sierpnia, na placu BWA, we współpracy z klubokawiarnią Niezła Sztuka stanie jednodniowa galeria pełna kapitalnych projektów tworzonych w Rzeszowie,  głównie przez kobiety pełne talentów i pasji. Nie zabraknie też projektów tworzonych przez mężczyzn.

Organizatorki wydarzenia zapraszają wszystkich do udziału w targach, do wspierania lokalnych twórców. – Zależy nam na tym, żebyście mogli nas poznać i zobaczyć co tworzymy. By następnym razem, kiedy będziecie poszukiwać czegoś wyjątkowego dla siebie, bądź dla kogoś – nie biegli do galerii handlowej, nie wspomagali wielkich sieci, dla których wasza złotówka, a nawet 500 zł nie robi różnicy, ale byście pamiętali, że w waszym mieście są ludzie, którzy z pasją i wielką dbałością o jakość, tworzą kapitalne rzeczy. Dla tych ludzi wasze zainteresowanie i wasze złotówki są wielkim wynagrodzeniem za trud, jaki wkładają w pracę nad pięknymi pomysłami – podkreślają organizatorki.

W Targach Mody Made in Rzeszów udział wezmą:

 1. PATA – rzeszowianka, która prowadzi najlepszy komis odzieżowy w mieście, a sama tworzy kolorową biżuterię z koralików, przenosząc wszystkich swoim luzem i projektami do słonecznej Kalifornii – to także współorganizatorka tego wydarzenia.
 2. Lila z Drewnianego Domku – rzeszowianka, autorka pięknych torebek (rodem z tegorocznego trendu lansowanego we wszystkich światowych edycjach magazynu Vogue), makram, osłonek na doniczki i uroczych lalek
 3. SRDF Clothing – młody brand odzieżowy Magdaleny Kocój, artystki, wokalistki, producentki autorskich ciuchów, wykonanych z najwyższą starannością. Magda chce propagować modę, w której chodzi o jakość, o trwałość projektów, o produkcję fair trade.
 4. instagram/Kraftoria – rzeszowska artystka, coraz bardziej popularna w Polsce, Własnoręcznie tworzy broszki w kształcie oka.
 5. COSMIGOLD – biżuteria rodem z Rzeszowa, tworzona przez dwie rzeszowianki – kosmiczne projekty kolczyków, naszyjników, bransoletek, wykonanych z pięknego srebra złoconego 24k złotem, bez dodatku niklu, za to z dodatkiem pozytywnej energii i najwyższej staranności.
 6. Basia Olearka – rzeszowska projektantka, autorka pięknych, oryginalnych kreacji.
 7. Ananaski – autorska, dziecięca marka odzieżowa. Projekty wykonane z najlepszych gatunkowo materiałów i szyte własnoręcznie przez samą autorkę brandu.
 8. PanRobak – dziecięca marka odzieżowa, która powstała w 2018 roku, stworzona przez rzeszowianki.
 9. Misz Masz – autorskie, ręcznie wykonywane dodatki do stylizacji i do domu.
 10. FOX Perfumes – to wysokiej jakości wody perfumowane, inspirowane zapachami znanych marek.
 11. Zygzak – marka odzieżowa rodem z Rzeszowa, która oferuje dobrej jakości projekty dla kobiet.
 12. Ladybuq Art Studio – autorskie, niepowtarzalne, ręcznie wykonane torebki i akcesoria z najwyższej jakości skóry.
 13. FairyTale Moments – rzeszowianka, która postanowiła wziąć sprawy we własne ręce i stworzyć przestrzeń dla zajętych i zapracowanych z myślą o celebrowaniu najważniejszych momentów w ich życiu. Oryginalne dekoracje i aranżacje ślubne oraz eventowe w różnym stylu, tworzące prawdziwie bajkowy klimat.

Targi mody odbędą się w niedzielę, 12 sierpnia, w godz. 12-18, na placu BWA w Rzeszowie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy