Kraków

Szpital Uniwersytecki szkoli lekarzy z całego świata

Źródło: cm-uj.krakow.pl
Dodano: 31.10.2023
Zdjęcie: uj.edu.pl
Zdjęcie: uj.edu.pl
Share
Udostępnij

Szpital Uniwersytecki w Krakowie jest miejscem, w którym spotyka się międzynarodowe środowisko diabetologów. Specjaliści z Oddziału Chorób Metabolicznych i Diabetologii oraz Ośrodka Zaawansowanych Technologii Diabetologicznych UJ CM stanowią zespół, który został powołany jako międzynarodowy ośrodek CEMA Diabetes Training Center i szkolą lekarzy z kilku kontynentów w zakresie leczenia cukrzycy typu 1 przy użyciu najnowszych technologii – tzw. sztucznej trzustki.

W uroczystym otwarciu dwudniowego szkolenia udział wzięli m.in.: Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego, prof. Maciej Małecki, dziekan Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz prof. Tomasz Klupa, kierownik zespołu szkoleniowego. Wśród uczestników znaleźli się lekarze z Arabii Saudyjskiej, Republiki Południowej Afryki, Kenii, Jordanii, Turcji, Bośni i Hercegowiny, Rumuni, Słowacji, Estonii, Serbii i Czech.

W czasie szkolenia uczestnicy zapoznają się z różnymi aspektami leczenia pacjentów z cukrzycą z wykorzystaniem hybrydowej pętli zamkniętej – informacjami technologicznymi, sposobem wdrażania tego typu leczenia, technikami ustawiania pompy insulinowej w modelu pętli zamkniętej, czynnikami wpływającymi na optymalizację leczenia, jak i aspektami psychologicznymi, związanymi z jakością, uprawianiem wysiłku fizycznego, stosowaniem diety, możliwościami wykorzystania pompy w okresie ciąży i w sytuacjach trudnych, niecodziennych.

Dodatkowym efektem szkolenia jest możliwość wymiany doświadczeń i nawiązania międzynarodowej współpracy, co czyni Szpital Uniwersytecki w Krakowie jednym z pionierów w zakresie stosowania zaawansowanych technologii diabetologicznych na arenie międzynarodowej.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy