Kraków

Czy jest miejsce na zdrowie kobiet w przyszłości Krakowa?

krakow.pl / SŁ
Dodano: 07.11.2023
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Share
Udostępnij

O problemach społecznych widzianych z perspektywy mieszkanek Krakowa, a także roli kobiet w kształtowaniu przyszłości miasta rozmawiali w sobotę, 4 listopada, w klastrze Zabłocie – zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig i przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia.

To spotkanie zainicjowało projekt pod nazwą „Jej Kraków”, a w konsultacjach licznie wzięły udział przedstawicielki różnych środowisk, grup wiekowych, które są zainteresowane kwestiami społecznymi miasta.

Spotkałem się z krakowiankami, kobietami, które działają na rzecz miasta na różnych płaszczyznach: organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji czy biznesu. Pomysł wspólnej wymiany doświadczeń, oczekiwań i uwag w węższym gronie zrodził się podczas spotkań dzielnicowych, w czasie których wiele mieszkanek zwracało mi uwagę na problemy, z którymi zmagają się  na co dzień – mówił podczas konsultacji Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa.

Mieszkanki poruszały m.in. tematy związane ze zdrowiem, profilaktyką, opieką czy problemami młodzieży. Omówione zostały również sprawy dotyczące poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnościami, także osób niemówiących i ich rodzin.

Wysłuchanie różnych perspektyw życiowych jest niezwykle ważne, bo pozwala nam zmieniać Kraków na lepszy, bardziej przyjazny dla różnych grup mieszkanek i mieszkańców – podsumował Andrzej Kulig.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy