Kraków

Trofeum Smoka Wawelskiego 2024 – zawodnicy z Ukrainy zdominowali rywalizację

Źródło: krakow.pl
Dodano: 13.02.2024

Jubileuszowy X Turniej Szermierczy o Trofeum Smoka Wawelskiego przyniósł dominację sportowców z Ukrainy. Zawody, które trwały od 10 do 11 lutego, zgromadziły w hali sportowej AGH niemal 500 zawodników i zawodniczek z 37 krajów z 5 kontynentów.

W zorganizowanych przez Krakowski Klub Szermierzy (KKS) zawodach, w rywalizacji pań złoty medal przypadł Marii Seredzie (Ukraina), srebrny Tamarze Sych (Ukraina), a brązowy ex aequo Alinie Dmytruk (Ukraina) oraz Khadiji Hasanli (Azerbejdżan). Tuż za podium znalazła się polska zawodniczka Laura Misiak.

W rywalizacji panów najwyższe wyróżnienie przypadło Kerkko Jarviemu (Finlandia). Srebro zdobył Maksym Gula (Ukraina), a brązowe medale wywalczyli ex aequo Juliano Nicola Squieri (Szwajcaria) i Riccardo Gera (Włochy).

Drużynowe zmagania pań należały do Ukrainek, które zdobyły zarówno pierwsze, jak i drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium znalazły się reprezentantki Czech. W zawodach drużynowych panów triumfowali reprezentanci Ukrainy. Drugie miejsce zajęli Szwajcarzy, natomiast brązowe medale przypadły Polsce.

Poznaj pełne wyniki tegorocznej odsłony „Trofeum Smoka Wawelskiego”.

Turniej był transmitowany na kanale Polskiego Związku Szermierczego na YouTube. Partnerem Głównym wydarzenia był Kraków, a Partnerem Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.