Reklama

Kraków

„Aktorzy prowincjonalni, czyli pociąg do Hollywood” w Teatrze Ludowym

krakow.pl / SŁ
Dodano: 24.01.2024
Fot. Jeremi Astaszow
/ krakow.pl
Fot. Jeremi Astaszow / krakow.pl
Share
Udostępnij

Teatr Ludowy zaprasza do Teatralnego Instytutu Młodych na spektakl „Aktorzy prowincjonalni, czyli pociąg do Hollywood”, inspirowany scenariuszem filmowym Agnieszki Holland i Witolda Zatorskiego. 

Każdy z nas ma jakieś marzenia. Marzenia aktorów bywają stereotypowe: zagrać Hamleta, pojechać do Hollywood. Ale teatr czasem sprawia, że te marzenia stają się rzeczywistością.

Na naszej scenie aktor z Nowej Huty może spotkać największe gwiazdy hollywoodzkiej fabryki snów – Jamesa Deana, Marlona Brando. Marzenia się spełniają, kiedy w teatrze podejmujemy wysiłek przygotowania kolejnej premiery, mimo że każdy z uczestników tej przygody tkwi głęboko w przyziemnych sprawach codziennego życia. I tego prywatnego, kiedy trzeba zająć się dzieckiem, a nad małżeńską sielanką zawisa widmo rozwodu i tego zawodowego, kiedy plotka donosi, że dyrektor ma być zwolniony, a aktor nie dostał pożądanej roli. Czy możliwe jest, aby te marzenia i przenoszone mimo woli z zawodowego do prywatnego życia emocje nie zniszczyły związku pary aktorów? – między innymi to pytanie zadają realizatorzy spektaklu „Aktorzy prowincjonalni, czyli pociąg do Hollywood”.

Nad istotą i kondycją współczesnego człowieka – aktora pochyla się Michał Siegoczyński, przywołując niezwykle głośny kiedyś film „Aktorzy prowincjonalni” w reż. Agnieszki Holland. W spektaklu w jego reżyserii wystąpią: Piotr Franasowicz, Małgorzata Kochan, Paweł Kumięga, Justyna Litwic, Piotr Pilitowski, Iwona Sitkowska, Katarzyna Tlałka i Kajetan Wolniewicz.

Spektakl prezentowany na Scenie Kameralnej Teatralnego Instytutu Młodych działającego przy Teatrze Ludowym ma być także częścią projektu „Wy-grane życie”, który Małgorzata Bogajewska, dyrektorka teatru i TIM-u przybliża w wywiadzie dostępnym pod tym linkiem.

Dodatkowe informacje i bilety na stronie Teatru Ludowego.

Projekt dofinansowany z budżetu państwa, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy