Reklama

Kraków

Ruszyły studia MBA na Akademii Górniczo-Hutniczej

Dodano: 09.10.2023
Fot. Canva
Fot. Canva
Share
Udostępnij

Oferta studiów podyplomowych na krakowski uczelniach rośnie z roku na rok. Z początkiem października 2023 na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej ruszyły kierunki MBA Executive oraz MBA Tech.

MBA (Master of Business Administration) to studia często pożądane w korporacyjnym segmencie rynku pracy – zarówno przez samych pracowników, jak i pracodawców. Tytuł magistra zarządzania biznesem jest cenionym standardem, szczególnie z powodu bardzo praktycznego podejścia w samej dydaktyce. Z reguły bowiem zajęcia prowadzone są przez doświadczone persony świata biznesu.

Dla krakowskiej AGH to jedne z pierwszych tego typu kierunków. Oferta dydaktyczna uczelni skupia się bowiem na naukach technicznych z obszarów starej i nowej technologii (od inżynierii naftowej i gazowniczej po automatykę i robotykę). Natomiast to właśnie w związku z partnerami i otoczeniem biznesowym uczelni, które wynikało z dotychczasowego programu, pojawiła się potrzeba rozszerzania kompetencji i kształcenia managerów zarządzających wysokiego szczebla w przemyśle ciężkim czy IT.

Głównym celem kierunku MBA Executive jest wykształcenie studentów w specyficzną dla zadań managerskich bystrość, umiejętności techniczne oraz pewność siebie konieczną do realizowana zadań zarządczych w środowisku biznesowym opartym na technologii. Studia trwają 1 rok.

Trwający 2 lata, drugi z kierunków Master of Business Administration na AGH, czyli MBA Tech jest bardziej skoncentrowany na środowisku biznesowym w przemyśle. Dedykowany profesjonalistom z tego sektora program skupia na rzeczywistym łączeniu umiejętności technicznych ze zmysłem biznesowym, uwzględniając jednocześnie kształcenie wysokich kompetencji z zakresu HR i komunikacji.

Kandydaci na studentów obu kierunków muszą spełniać kilka warunków. Przede wszystkim jest to posiadanie tytułu magistra oraz dobrego CV – kandydaci podlegają bowiem rekrutacji uwzględniającej doświadczenie zawodowe. Potrzebny jest też płynny angielski, ponieważ to podstawowy język nauczania. Ostatnia, ale nie najmniej ważna rzecz, to źródło finansowania studiów. Koszt MBA Executive to 25 000 zł, natomiast MBA Tech to aż 60 000 zł.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy