Reklama

Kraków

Motorola Solutions rozbudowuje sieć TETRA dla Tauron Dystrybucja

krakow.pl / SŁ
Dodano: 07.11.2023
Fot. krakow.pl
Fot. krakow.pl
Share
Udostępnij

Firma Motorola Solutions ogłosiła w poniedziałek, 6 listopada, że została wybrana przez Tauron Dystrybucja SA, największego dostawcę energii w Polsce, do wykonania znaczącej rozbudowy sieci komunikacji radiowej TETRA. Rozwijająca się infrastruktura umożliwi niezawodną komunikację w terenie na obszarze działalności firmy, który obejmuje blisko 20 proc. powierzchni Polski oraz ponad 5,8 mln klientów.

Dostęp do energii elektrycznej jest niezwykle istotny, a reagowanie na awarie wymaga szybkiej koordynacji wielu osób i zespołów. W celu zapewnienia spójnych i płynnych procesów w każdej sytuacji, Tauron Dystrybucja rozbudowuje istniejącą sieć TETRA firmy Motorola Solutions z trzech do jedenastu oddziałów, a także łączy wszystkie rozwiązania regionalne w jeden ujednolicony system. Dodatkowo, modemy dostarczone w ramach umowy zapewnią komunikację dla sygnałów SCADA z obiektów energetycznych, umożliwiając efektywniejsze zarządzanie tymi obiektami. Firma Motorola Solutions dostarczy również ponad 200 stacji bazowych, terminale do biur i pojazdów dla 4 000 użytkowników.

Tauron od dawna polega na technologii TETRA ze względu na niezawodność i bezpieczeństwo komunikacji – mówi Michael Kaae, wiceprezes korporacyjny Motorola Solutions. Rozbudowa oraz unifikacja sieci komunikacyjnej pozwolą zespołom Tauron Dystrybucji – na całym obszarze działalności – lepiej współpracować, szybciej reagować na zakłócenia w zakresie dostarczania energii do domów i przedsiębiorstw, tym samym skuteczniej realizować swoje zobowiązania wobec klientów.

Motorola Solutions jest obecna w Polsce od 30 lat i dostarcza innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa publicznego i ochrony przedsiębiorstw dla wielu korporacji i organizacji komercyjnych zajmujących się infrastrukturą krytyczną w całym kraju.

Informacje o rozwiązaniach Motoroli

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i bezpieczeństwa przedsiębiorstw. Rozwiązania firmy w zakresie lądowej mobilnej komunikacji radiowej, bezpieczeństwa wideo oraz centrów zarządzania, wzmocnione przez usługi zarządzania i wsparcia, tworzą zintegrowany ekosystem technologiczny, zapewniający firmom bezpieczeństwo i stabilność. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy