Reklama

Kraj

Rada Nadzorcza Enei odwołała prezesa Pawła Majewskiego

PAP
Dodano: 02.02.2024
Fot. PAP/Piotr Nowak
Fot. PAP/Piotr Nowak
Share
Udostępnij

Rada Nadzorcza Enei odwołała w piątek prezesa Pawła Majewskiego i czasowo powierzyła wykonywanie czynności prezesa zarządu Monice Stareckiej, zasiadającej w radzie nadzorczej – poinformowała spółka.

Jak podała Enea, razem z Majewskim odwołano dwóch członków zarządu: ds. handlowych Jakuba Kowaleczko oraz ds. korporacyjnych Dariusza Szymczaka. Przyczyny odwołań nie zostały podane – zaznaczyła spółka w komunikacie.

Jednocześnie rada nadzorcza delegowała zasiadającą w niej Monikę Starecką do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu Enei, nie dłużej jednak niż na okres trzech miesięcy licząc od dnia delegowania.

Majewski był prezesem Enei od 20 kwietnia 2022 r., 14 czerwca 2022 r. został powołany na kolejną kadencję.

We wtorek Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Enei wymieniło część rady nadzorczej spółki. Po odwołaniu trzech członków, powołano pięcioro kandydatów zgłoszonych przez Skarb Państwa.

Wcześniej na mocy przysługujących uprawnień minister aktywów państwowych powołał do składu rady nadzorczej Enei Agatę Michalską-Olek.

Grupa Enea to spółka giełdowa z ponad 52-proc. udziałem Skarbu Państwa, zajmująca się m.in. wytwarzaniem i dystrybucją energii elektrycznej.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy