Reklama

Kraków

Konkurs dla organizacji pozarządowych świadczących pomoc prawną

Źródło: krakow.pl
Dodano: 01.11.2023
Zdjęcie: Wikimedia Commons
Zdjęcie: Wikimedia Commons
Share
Udostępnij

Do 15 listopada organizacje pozarządowe mogą składać swoje oferty w konkursie, który został ogłoszony na prowadzenie punktów związanych z udzielaniem nieodpłatnej pomocy prawnej.

W 2024 roku na nieodpłatną pomoc prawną, realizowaną na terenie Krakowa, z budżetu państwa przekazana zostanie kwota 2 251 392 zł.

Oprócz punktów pomocy prawnej prowadzonych przez organizacje pozarządowe wyłonione w ogłaszanym co roku konkursie ofert, funkcjonują również miejsca, w których porad udzielają prawnicy wyznaczeni przez izby prawnicze.

Mieszkańcy Krakowa mogą korzystać z poradnictwa prawnego w 32 punktach, a warunkiem otrzymania pomocy jest złożenie stosownego oświadczenia.

Szczegółowe informacje o zasadach udzielania takiej pomocy znajduje się na stronie: Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego- Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa – BIP MK

Lokalizację oraz harmonogram działania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego w roku 2023 można sprawdzić w załączniku dostępnym POD ADRESEM.

Ogłoszenie o konkursie jest dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej: Otwarty konkurs ofert pn. Prowadzenie punktów przeznaczonych na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego – Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa – BIP MK

Organizatorem konkursu, jak również prowadzącym to zadanie jest Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy