Reklama

Kraj

Rzeszów: nie żyje kolejna osoba zakażona legionellą

Agnieszka Lipska/PAP
Dodano: 12.09.2023
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Share
Udostępnij

91-letnia kobieta, u której potwierdzono zakażenie legionellą, zmarła w szpitalu przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie. To 24. śmiertelna ofiara bakterii.

O zgonie kobiety poinformował Andrzej Sroka, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie.

“Zmarła 91-letnia mieszkanka Rzeszowa. Miała choroby współistniejące. Była hospitalizowana w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc” – przekazał Andrzej Sroka.

Tym samym liczba ofiar śmiertelnych legionelli wzrosła do 24 osób (12 kobiet i 12 mężczyzn w wieku 53-98 lat).

“U wszystkich osób, które zmarły występowały choroby współistniejące” – przekazał Jaromir Ślączka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Z wtorkowego raportu wynika, że nie ma nowych zakażeń legionellą. I tak jest od pięciu dni. Sanepid dotychczas odnotował ich 166, najwięcej w Rzeszowie – 112, a w powiecie rzeszowskim – 38. Pozostałe zachorowania (16) dotyczą pacjentów z innych powiatów.

“Większość pacjentów, którzy jeszcze są hospitalizowani, zakończyła leczenie w kierunku legionellozy, ale są nadal hospitalizowani z uwagi na inne jednostki chorobowe” – dodał szef rzeszowskiego sanepidu.

Sanepid twierdzi, że ognisko legionelli wygasa. O pierwszych zakażeniach poinformowano 17 sierpnia, a szczyt zachorowań był w dniach 12-16 sierpnia.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy