Reklama

Kraj

Prezydent: wspólna wizyta prezydenta i premiera w Waszyngtonie pokaże, że sojusz polsko-amerykański jest i będzie silny

Mikołaj Małecki / PAP
Dodano: 15.02.2024
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Share
Udostępnij

Wspólna wizyta prezydenta i premiera w Waszyngtonie w rocznicę wejścia Polski do NATO pokazuje, że sojusz polsko-amerykański jest i będzie silny bez względu na to, kto rządzi w obu krajach – napisał prezydent Andrzej Duda w czwartek na portalu X.

Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre poinformowała w czwartek, że prezydent USA Joe Biden przyjmie 12 marca na wspólnym spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Donalda Tuska. Jak dodała, “przywódcy potwierdzą niezachwiane poparcie dla obrony Ukrainy” przed rosyjską agresją.

Do informacji o spotkaniu odniósł się następnie we wpisie na platformie X prezydent Duda. “Wspólna wizyta prezydenta i premiera w Waszyngtonie w rocznicę wejścia Polski do NATO pokazuje, że sojusz polsko-amerykański jest i będzie silny bez względu na to, kto rządzi w obu krajach” – napisał.

“Polska, wydając 4 proc. PKB na obronność, jest wiarygodnym sojusznikiem i wzorem dla innych państw Sojuszu” – dodał prezydent.

Spotkanie obu liderów z prezydentem USA zbiegnie się z 25. rocznicą przystąpienia Polski do NATO. Biały Dom zapowiedział, że na spotkaniu przywódcy USA i Polski wspólnie skonsultują się przed lipcowym szczytem NATO w Waszyngtonie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy