Reklama

Kraj

Prezydent: W PE każdy poseł reprezentuje swój kraj, a kto tego nie robi, jest po prostu naiwny

PAP
Dodano: 27.05.2024
Fot. PAP/Marian Zubrzycki
Fot. PAP/Marian Zubrzycki
Share
Udostępnij

Nie wierzcie państwo w bajeczki, które niektórzy opowiadają, że w PE reprezentuje się “jakąś Europę”. Nie. Tam każdy poseł reprezentuje swój kraj, a kto tego nie robi, jest po prostu naiwny – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Zaapelował o udział w wyborach do europarlamentu.

Podczas spotkania z przedstawicielami społeczności lokalnej w Przedeczu (Wielkopolskie) Duda podkreślił, że potrzebujemy w Parlamencie Europejskim posłów, którzy będą dbali o interesy Polski.

“Byłem posłem do Parlamentu Europejskiego. Nie wierzcie państwo w bajeczki, które niektórzy opowiadają, że tam się reprezentuje jakąś Europę. Nie, tam każdy poseł reprezentuje swój kraj, a kto tego nie robi, jest po prostu naiwny. I w gruncie rzeczy nie realizuje interesów swoich wyborców, ponieważ wszyscy inni reprezentują swoich wyborców, swoje narody i swoje kraje. I dbają o ich interesy. I tak samo my potrzebujemy posłów, którzy o nasze interesy będą tam dbali i to jest fundamentalnie ważne” – podkreślił prezydent.

Duda zaznaczył, że w europarlamencie musimy mieć “silną reprezentację”. “Ludzi odpowiedzialnych, ludzi, którzy chcą pracować, ludzi, którzy chcą zabiegać, którzy chcą po prostu za tymi interesami chodzić. Za polskimi interesami, to jest fundamentalnie najważniejsze” – zaznaczył.

Prezydent wspomniał w tym kontekście o wielu latach swojej współpracy z obecnym sekretarzem stanu w KPRP, Wojciechem Kolarskim – obecnie ubiegającym się o mandat europosła. “Przez ostatnie 9 lat (Kolarski – przyp. PAP) realizuje ze mną polskie interesy, także na arenie międzynarodowej. Zna się na tym. Wie, co to znaczy polski interes i umie to robić i jest profesjonalistą. Chciałbym, żeby służył dalej Rzeczypospolitej i nam wszystkim, którzy w niej mieszkamy, bo dla mnie to jest najważniejsze” – powiedział prezydent.

Duda zachęcał również do pójścia na wybory do PE, a także na zaplanowane na przyszły rok wybory prezydenckie. Podkreślił, że zależy mu na jak najwyższej frekwencji. “Proszę, żebyście poszli na wybory prezydenckie. I proszę, żebyście dobrze dla Polski wybrali. Ogromnie mi na tym zależy, niech frekwencja będzie jak najwyższa, niech nowo wybrany prezydent ma poczucie, że ma mandat, bo to jest bardzo ważne. Bardzo proszę, żeby na te wybory iść – te, które będą wkrótce, czyli do Parlamentu Europejskiego i potem na wybory prezydenckie” – powiedział.

W trakcie swojego wystąpienia prezydent złożył także życzenia wszystkim osobom, które pracują dla swojej społeczności lokalnej, w samorządach wszystkich szczebli.

W poniedziałek przypada Dzień Samorządu Terytorialnego. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy