Reklama

Kraj

MSZ: Wizyta Sikorskiego w Stanach Zjednoczonych – przesunięta

Wiktoria Nicałek / PAP
Dodano: 02.02.2024
Fot. PAP/Albert Zawada
Fot. PAP/Albert Zawada
Share
Udostępnij

Zaplanowana na przyszły tydzień wizyta ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego w USA została przesunięta z uwagi na pilne obowiązki sekretarza stanu USA Antonego Blinkena i związaną z nimi jego nieobecność w Waszyngtonie – podało w piątek MSZ.

O przesunięciu zaplanowanej na 6–11 lutego wizyty Sikorskiego polski resort spraw zagranicznych poinformował w komunikacie na swej stronie internetowej.

MSZ przekazało, że wizyta została przesunięta “z uwagi na pilne obowiązki Sekretarza Stanu USA Antonego Blinkena i związaną z nimi nieobecność w Waszyngtonie”.

Jak podano, w innym terminie odbędą się również zaplanowane w ramach wizyty polsko-amerykańskie konsultacje w ramach dialogu strategicznego. “O nowym terminie wizyty poinformujemy w komunikacie” – podał polski resort dyplomacji.

We wtorek Sikorski poinformował, że w pierwszym tygodniu lutego uda się z wizytą do Waszyngtonu. Szef polskiej dyplomacji przekazał wówczas, że jego spotkania w Izbie Reprezentantów i w Senacie mają dotyczyć m.in. dalszego wsparcia dla Ukrainy.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy