Reklama

Kraj

Min. infrastruktury: nasilimy kontrole na drogach dojazdowych do przejść granicznych Ukrainą

Anna Bytniewska / PAP
Dodano: 02.12.2023
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Share
Udostępnij

Zadeklarowałem polskim przewoźnikom, wspólnie z szefami służb, nasilenie kontroli przewozów transportowych na drogach dojazdowych do przejść granicznych z Ukrainą – poinformował w sobotę minister infrastruktury Alvin Gajadhur.

Minister Infrastruktur Alvin Gajadhur powiedział w sobotę podczas konferencji prasowej w punkcie kontrolny Wierzchowiskach, że w środę odbył spotkanie z przewodniczącym Komitetu Obrony Przewoźników i Pracodawców Transportu, Waldemarem Jaszczurem. “W tym spotkaniu brali udział wszyscy wojewódzcy inspektorzy transportu drogowego (…). Po tym spotkaniu Pan Waldemar Jaszczur zadeklarował, i przewoźnicy, którzy z panem przewodniczącym byli, że rozważą złagodzenie protestu, jeżeli kontrole będą bardziej wzmożone” – dodał.

Od 6 listopada br. trwa protest polskich przewoźników na 4 przejściach graniczących z Ukrainą w związku z nierówną konkurencją ze strony przewoźników z Ukrainy.

“Te kontrole są już nasilone (…) natomiast zadeklarowałem wspólnie z szefami innych służb, że te kontrole będą bardziej nasilone, głównie na drogach dojazdowych do przejść granicznych, gdzie są blokady” – zapowiedział minister. Wyjaśnił, że kontrole będą odbywały się na MOP-ach, na parkingach, “tam, gdzie jest taka fizyczna możliwość”. “W tych kontrolach obok Inspekcji Transportu Drogowego będą brały udział także inne służy: Krajowa Administracja Skarbowa, Straż Graniczna oraz Policja. Będziemy prowadzili kompleksowe kontrole pojazdów z Ukrainy, prowadzimy już, ale będziemy jeszcze bardziej nasilone kontrole prowadzili” – zaznaczył Gajadhur.

Minister poinformował, że przez 11 miesięcy tego roku inspektorzy wojewódzkich inspektoratów transportu drogowego przeprowadzili blisko 15 tys. kontroli pojazdów należących do przewoźników z Ukrainy. “Ogólna liczba tych przeprowadzonych kontroli tj. 180 tys. (…) Kontroli przewoźników zagranicznych było 84 tys. w tym roku” – dodał minister. Poinformował również, że służby będą kontrolowały także to, czy przewoźnicy, którzy rejestrują w Polsce firmy z kapitałem obcym, nie popełniają naruszeń.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy