Reklama

Dom

Biurowiec Asseco Poland w Rzeszowie. Budowa Roku 2020

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 21.11.2021
57902_asseco
Share
Udostępnij
Budynek biurowy firmy Asseco Poland przy ulicy Olchowej w Rzeszowie zaprojektowany przez rzeszowskiego architekta Macieja Trybusa oraz wybudowany przez firmę BESTA, także z Rzeszowa, zdobył Grand Prix w konkursie Budowa Roku 2020 organizowanym przez Podkarpacką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.
 
Budowa Asseco Innovation Hub rozpoczęła się w listopadzie 2017, skończyła w wrześniu 2020 roku. Powierzchnia całkowita tej pięciokondygnacyjnej budowli wynosi 9800 m.kw. Oprócz powierzchni przeznaczonej do prowadzenia działalności R&D, na parterze budynku jest część reprezentacyjna z holem oraz salami konferencyjnymi. Na kolejnych poziomach oprócz powierzchni biurowej zlokalizowano również przestrzeń kreatywną do indywidualnej i zespołowej pracy twórczej. Wartość projektu to ponad 80 mln zł.

– Jest to budynek nowoczesny, zawiera w sobie wszystkie branże. Wybór na pewno był trudny z tych wszystkich obiektów pięknych, ale ten zyskał przychylność jury. Każda branża wypowiada się w swoim zakresie i głosujemy, najwięcej głosów padło na ten budynek – stwierdził Grzegorz Dubik, przewodniczący Rady Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa podczas piątkowej gali wręczenia nagród w Rzeszowie.

Oprócz Asseco Innovation Hub nagrodzono też 17 innych obiektów – drogowych, mostowych, związanych ze służbą zdrowia i turystyką. Nagrody przyznano w różnych kategoriach.
 
Obiekty użyteczności publicznej
Budynek biurowy przy ulicy Olchowej w Rzeszowie. Generalny wykonawca: BESTA Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o. o., z siedzibą w Rzeszowie. Inwestor: ASSECO POLAND S.A., z siedzibą w Rzeszowie.
Budynek Biurowo-Handlowo-Usługowy RESOVIA OFFICE przy alei Rejtana w Rzeszowie. Generalny wykonawca: SB Complex Spółka zoo, Spółka Komandytowa z siedzibą w Rzeszowie. Inwestor: MK Invest Spółka z o.o., Spółka Komandytowa z siedzibą w Rzeszowie.
 
Obiekty rekreacyjne
Rewitalizacja Ogrodu Miejskiego im. Solidarności w rejonie ulic J. Dąbrowskiego, Z. Chrzanowskiej, M. Langiewicza w Rzeszowie. Wykonawca: Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Spółka zoo w Rzeszowie. Inwestor: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.
Rowerowy plac zabaw (pumptrack) w miejscowości Miejsce Piastowe przy ulicy Dworskiej. Wykonawca: VELO PROJEKT Spółka zoo, Białystok. Inwestor: Gmina Miejsce Piastowe.
 
Obiekty służby zdrowia
Przebudowa i remont bloków operacyjnych i sterylizatorni – etap 4 – Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej. Wykonawca: ERBUD Operations Sp. z o. o., z siedzibą w Jasionce. Inwestor: Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 imienia Świętej Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Infrastruktura inżynierii sanitarnej
Przebudowa i zabezpieczenie sieci gazowych wysokiego ciśnienia w Łańcucie. Generalny wykonawca BUDIMEX S.A., Warszawa Inwestor: Skarb Państwa, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Ekologiczna gospodarka odpadami
Linia produkcji paliwa alternatywnego EURO-EKO w Kozodrzy, Zakład Produkcji Paliwa Alternatywnego w Kozodrzy. Generalny realizator EURO-EKO Spółka zoo z siedzibą w Mielcu, Inwestor: EURO-EKO Spółka zoo z siedzibą w Mielcu.
 
Gospodarka zasobami wodnymi na terenach miejskich
Budowa układów retencji wód opadowych i roztopowych na terenie gminy miejskiej Mielec.
Technika grzewcza
Przebudowa osiedlowej kotłowni węglowej na kotłownie gazową o mocy 1,9 MW w ramach zadania „Modernizacja systemu grzewczego dla budynków wielorodzinnych Spółdzielni Mieszkaniowej w Radymnie”. Wykonawca: OTECH Spółka zoo z siedzibą w Gorlicach. Inwestor: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Radymnie.

Rozdzielnie elektryczne
Rozbudowa i przebudowa lodowiska w Dębicy. Wykonawca: PESAM Spółka z o.o. z siedzibą w Dębicy. Inwestor zadania: Gmina Miasto Dębica, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy.

Rozdzielnie i instalacje elektryczne
Instalacje elektryczne w budynku Resovia Office. Wykonawca: Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowo- Handlowe ELSTAR Spółka zoo. Inwestor: MK INVEST Spółka zoo.

Obiekty spoza województwa podkarpackiego realizowane przez firmy mające siedzibę na Podkarpaciu
Budynek mieszkalny wielorodzinny przy ulicy Rychtalskiej we Wrocławiu. Generalny Wykonawca: BESTA Przedsiębiorstwo Budowlane Spółka zoo z siedzibą w Rzeszowie. Inwestor: DM MIESZKANIA Spółka z o.o. Spółka Komandytowa z siedzibą w Bielanach Wrocławskich.

Obiekty Komunikacyjne Podkarpacia
Przebudowa układu komunikacyjnego dla rewitalizacji Parku Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie. Główny wykonawca: Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Inwestor: Gmina Miasto Rzeszów – Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.
Budowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1960R Krosno-Odrzykoń z przebudową drogi powiatowej nr 1960R oraz przebudowę: sieci teletechnicznej, a także sieci światłowodowej w Odrzykoniu, gm. Wojaszówka. Wykonawca: Wolmost Spółka zoo, Rzeszów. Inwestor: Powiat Krośnieński, Krosno.
Most stalowy w km 23,118 linii kolejowej nr 101 Munina-Hrebenne. Główny wykonawca: Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie. Inwestor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie
Most w m. Jabłonki w ciągu drogi powiatowej nr 893 Lesko – Cisna, Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane STALMOST Spółka z o.o. , Inwestor: Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie
Obwodnica Koszyc. Główny wykonawca: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna, Dębica Inwestor: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie
Modernizacja drogi powiatowej nr P1110R w Tarnobrzegu polegająca na rozbudowie ulicy Mickiewicza. Wykonawca: Lider – PBI Infrastruktura Spółka Akcyjna oraz PBI WMB Spółka zoo, Sandomierz. Inwestor: Gmina Tarnobrzeg.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy