Reklama

Biznes

XV Gala Podkarpackiego Klubu Biznesu

Aneta Gieroń
Dodano: 24.11.2019
48450_nagroda
Share
Udostępnij
Dokładnie 19 lat temu Adam Góral, Jerzy Krzanowski i Antoni Śliżak zainicjowali powstanie Podkarpackiego Klubu Biznesu, który w kolejnych latach skupił wokół siebie ponad 300 przedsiębiorców głównie z Podkarpacia, ale i z Polski. W piątek w Centrum Wystawienniczo-Kongresowy G2A Arena w Jasionce k/Rzeszowa odbyła się XV Gala Podkarpackiego Klubu Biznesu, w trakcie której nagrody specjalne odebrali: Tadeusz Sanocki, prezes Splast; Marek Kyc, prezes Polimarky; Wojciech Styś, prezes BDS Instal; Adam Krawczak, prezes VAN PUR oraz Dawid Cycoń, prezes ML System. W trakcie Gali, do największej i najbardziej prestiżowej organizacji biznesowej na Podkarpaciu, uroczyście przyjęci zostali też nowi członkowie – wśród m.in. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oraz firma Fibrain.
 
Gdy w 2000 roku powstawał Podkarpacki Klub Biznesu, plan działania był jasny – wykreowanie nowego wizerunku biznesowego i przemysłowego Podkarpacia w mentalności lokalnych elit, ale też wysłanie w Polskę i świat komunikatu, jak bardzo ten region się zmienia i jak duże ma ambicje biznesowe, które znajdują swoje potwierdzenie w sukcesach podkarpackich firm.
 
– Już dawno nie mają racji Ci, którzy mówią o nas, jak o partnerach z Polski „B” – mówił Adam Góral, założyciel PKB i przewodniczący rady nadzorczej, prezes Asseco Poland S.A, największej polskiej firmy informatycznej. – Udowodniliśmy, że potrafimy współpracować, a ciężką pracą osiągnęliśmy postęp, który jest bezdyskusyjny.
 
Prezes Góral żartował nawet, że w trakcie ostatniego spotkania w Warszawie, jakie odbył z Rafałem Kaliszem, prezesem Fibrain, zaledwie 10 minut poświęcił na sprawy biznesowe, a 35 na dyskusję o piłce nożnej (prezes Kalisz od ponad roku jest prezesem Stali Rzeszów przyp. red.).
 
– Oczywiście, to już nigdy więcej się nie powtórzy, bo proporcje rozmowy powinny być dokładnie odwrotne – ze śmiechem przyznał prezes Asseco Poland.
 
 
Adam Góral i Władysław Ortyl. Fot. Tadeusz Poźniak
 
W Gali, którą poprowadził Oliwier Janiak, dziennikarz i prezenter telewizji TVN, oprócz przedsiębiorców udział też wzięli parlamentarzyści oraz samorządowcy, w sumie ponad 600 osób. Obecny był m.in. marszałek województwa, Władysław Ortyl oraz prezydent Krosna, Piotr Przytocki. Do Rzeszowa przyjechał również Maciej Witucki, prezes Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”. O nim też kilkakrotnie wspominał Adam Góral, który podkreślał, jak bardzo Podkarpackiemu Klubowi Biznesu zależy na współdziałaniu z „Lawiatanem” i tworzeniu konstruktywnej platformy do dialogu z rządzącymi na rzecz dobrych rozwiązań dla biznesu.
 
– Panie Prezesie, zadanie przyjęte do działania – spuentował Witucki.

Ostatnie lata to też bardzo dynamiczny rozwój PKB, co podkreślała Małgorzata Kucharska, prezes Podkarpackiego Klubu Biznesu. Potroiła się liczba członków, a kolejne deklaruję chęć wstąpienia do Klubu. Także podczas Gali w G2A Arena przyjęto do grona PKB nowe firmy. Są to: Fibrain Sp. z o.o.; Dakar Toyota Rzeszów; HORTINO Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Leżajsk Sp. z o.o.; Joska Joanna Skierska; Ecoline; Agencja Eventowa Millenium; ITS Communication Inga Safader-Powroźnik oraz Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. 
 
Honorowe grawertony od wojewody podkarpackiego odebrali również: Małgorzata Kucharska, prezes Podkarpackiego Klubu Biznesu oraz Adam Góral, przewodniczący rady nadzorczej PKB. Najważniejszą częścią wieczoru było jednak wręczenie nagród Podkarpackiego Klubu Biznesu, które w pięciu kategoriach przyznała Kapituła, w skład której weszli: prof. Adam Noga, przewodniczący oraz prof. Antoni Magdoń, Adam Góral, Jerzy Krzanowski i Artur Rozmus. Statuetki wręczali Małgorzata Kucharska, prof. Noga oraz Adam Góral, który żartowała, że przy takiej okazji można się pochwalić jednym wnukiem i jedną chorobą. Kto opowie o dwójce wnuków, o chorobach już nie powinien wspominać. 
 
 
Od lewej: Robert Bielówka, Małgorzata Bielówka, Aneta Gieroń, Maciej Łobos.
 
I tak, w kategorii „Firma, która wniosła duży wkład w rozwój Podkarpacia”, zwyciężyła spółka Splast z Krosna. Nagrodę odebrał założyciel, Tadeusz Sanocki, który podkreślała, że od 30 lat firma jest przedsięwzięciem rodzinnym.
 
Statuetka w kategorii „Dynamiczny rozwój i innowacyjny produkt” powędrowała do Marka Kyca, prezesa Polimarky.
 
– Nasz podkarpacki Oscarek. Wielki powód do dumy i radości – mówił prezes Kyc.
 
Firma BDS Instal wyróżniona została w kategorii „Mecenas Sportu”. Za „Promocję Podkarpacia w Polsce i za granicą” nagrodzono firmę VAN PUR, zaś Dawid Cycoń i Edyta Stanek, założyciele oraz właściciele firmy „ML System”, która działa w Podkarpackim Parku Naukowo-Przemysłowym „Aeropolis” w Jasionce, uhonorowani zostali statuetką w kategorii „Innowacyjne podejście do biznesu”. Wszyscy wyróżnieni otrzymali też specjalne upominki od firmy Kazar z Przemyśla, producenta obuwia i akcesoriów premium, które wręczył Artur Kazienko, prezes firmy, laureata Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej w kategorii „Promocja Podkarpacia w Polsce i za granicą” sprzed dwóch lat. 
 
Galę uświetnił koncert Waldemara Malickiego „Co tu jest grane?”. Odbyła się również aukcja charytatywna dzieł sztuki, z której dochód przeznaczony zostanie dla najuboższych dzieci z Podkarpacia. 
 
 
Danuta i Ryszard Czachowie. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy