Reklama

Biznes

18 lat Podkarpackiego Klubu Biznesu. Galeria fotografii

Natalia Chrapek
Dodano: 24.11.2018
42757_gala
Share
Udostępnij
W piątek w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbyła się XIV Gala Podkarpackiego Klubu Biznesu, który od 18 lat działa na rzecz integracji przedsiębiorców, budując prestiż i siłę podkarpackiej przedsiębiorczości. Zrzesza ponad 300 firm, które wpływają na rozwój i promocję Podkarpacia oraz Polski. W tym roku w gali wzięło udział 500 osób. 
 
Podkarpacki Klub Biznesu został założony 18 lat temu. Skupia wokół siebie najprężniej działające firmy z Podkarpacia, ale nie tylko. Do jego zadań należy m.in: organizacja usług doradczych i konsultingowych, prowadzenie szkoleń, seminariów oraz konferencji gospodarczych, a także działalność charytatywna.
 
– My, przedsiębiorcy, ciężką pracą dajemy dowód, że ma to sens. Musimy mieć wizję, wierzyć w to, co robimy, ciężko pracować i osiągać cele. To jest nasze państwo, my go razem budujemy – mówił Adam Góral, założyciel PKB i przewodniczący rady nadzorczej, największej polskiej firmy informatycznej. 
 
Podkarpacki Klub Biznesu ciągle poszerza swoją działalność, a nowych firm członkowskich wciąż przybywa. 
 
– Dynamika, z jaką organizacji przybywa nowych członków jest imponująca. Zaczynaliśmy od 100 firm. W ciągu ostatnich  lat grono członków PKB powiększyło się do ponad 300 firm. Co roku dołącza do nas około 40, 50 przedsiębiorców. W ubiegłym roku podczas gali gościliśmy 450 osób, dzisiaj jest nas już o 50 więcej   – podkreślała Małgorzata Kucharska, prezes Podkarpackiego Klubu Biznesu. 
 
Co tydzień nowe firmy deklarują chęć dołączenia do Klubu. Także podczas Gali w G2A Arena przyjęto do grona PKB ok. 10 nowych firm. Są to m.in: Urban Project Sp. z o.o., Nosalowy Dwór Sp. z o.o., Autorud Stalowa Wola Sp. z o.o., Firma Handlowo Usługowa Patmex, Dioxid Sp. z o.o., i Effect Glass S.A.
 
 
Marek Darecki. Fot. Dominik Matuła
 
Podczas piątkowej gali Podkarpacki Klub Biznesu uhonorował statuetkami najbardziej zasłużonych przedsiębiorców. Wręczono nagrody w czterech kategoriach oraz jedno wyróżnienie. 
 
– Gala PKB to doskonała okazja, aby nagrodzić osoby i firmy, które wniosły szczególny wkład w rozwój naszego regionu oraz przyczyniły się do promocji Polski i Podkarpacia za granicą – mówiła Małgorzata Kucharska. 
 
Wyniki ogłosił prof. Adam Noga, przewodniczący Kapituły. Wraz z nim zasiadali w niej: prof. Antoni Magdoń, dr Krzysztof Kaszuba, dr Adam Góral, Jerzy Krzanowski, Artur Rozmus.
 
– Podkarpacki biznes trzyma się mocno. Szczególne uznanie, że się trzymacie i nie bankrutujecie – przyznał prof. Noga. 
 
Nagrodę XIV Gali Podkarpackiego Klubu Biznesu w kategorii „Firma, która wniosła duży wkład w rozwój gospodarczy Podkarpacia” otrzymała firma Pratt & Whitney Rzeszów S.A., która istnieje na rynku od 81 lat. Produkuje silniki do samolotów cywilnych i wojskowych, a także silniki rakietowe. 
 
– Nie wszyscy na tej sali wiedzą, że prawie wszystkie silniki do myśliwców F16 wyjeżdżają z Podkarpacia – mówił Marek Darecki, prezes zarządu i dyrektor generalny firmy Pratt & Whitney Rzeszów S.A. 
 
W kategorii „Innowacyjne podejście do biznesu na miarę naszych czasów” wygrała firma Fibrain sp. z o.o. z Zaczernia koło Rzeszowa. To nowoczesny polski producent i światowy dostawca w branży systemów teleinformatycznych, a także telekomunikacji światłowodowej.
 
Kolejna  nagroda w kategorii „Mecenas sportu” trafiła do firmy Handlopex S.A. Rzeszów, który jest jednym z krajowych liderów w sprzedaży opon wszelkich typów, rodzajów i przeznaczenia. Handlopex oferuje pełny asortyment opon rolniczych, przemysłowych, motocyklowych, a także szeroką gamę opon specjalistycznych. 

W ostatniej kategorii  „Promocja Podkarpacia w Polsce i za granicą” bezkonkurencyjna okazała się Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. To czołowy producent farb i lakierów w Polsce. Firma posiada w swoim asortymencie m.in: wysokiej jakości farby wewnętrzne, czy emalie do drewna i metalu. 
 
– Jesteśmy zaszczyceni tą nagrodą, ale bez naszych klientów nie byłoby tego sukcesu. Wierzymy, że w wielu firmach na Podkarpaciu drzemie ogromny potencjał do budowania własnych marek – podkreślała Joanna Wróbel-Lipa, wiceprezes zarządu FFiL Śnieżka S.A.
 
 
Józef Leśniak założyciel Automet Group. Fot. Dominik Matuła
 
Kapituła Podkarpackiego Klubu Biznesu przyznała także wyróżnienie dla firmy Automet Group sp. z o.o. Sanok za dynamiczny rozwój i innowacyjny produkt. Spółka specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji tworzyw sztucznych na rynek motoryzacyjny. Firma na rynku polskim działa od 1990 roku i obecnie plasuje się w czołówce firm krajowych i zagranicznych dostarczających nowoczesne rozwiązania w branży motoryzacyjnej, medycznej i wojskowej. 
 
XIV Gali Podkarpackiego Klubu Biznesu, jak co roku towarzyszyła aukcja charytatywna na rzecz dzieci z najuboższych rodzin – na sprzęt rehabilitacyjny oraz zimowy wypoczynek udało się zabrać ponad 100 tysięcy złotych.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy