Reklama

Biznes

Tusk w Rzeszowie: Mogą starać się robić ze mnie “Ściganego”

Opracowanie Aneta Gieroń/PAP
Dodano: 25.04.2023
73513_tusk
Share
Udostępnij
Zbigniew Ziobro i jego prokuratura prowadzą śledztwo przeciwko mnie w związku z oskarżeniem, że ograniczyłem, będąc premierem, import rosyjskiego węgla – mówił lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas spotkania z wyborcami we wtorek w Rzeszowie. Wskazał na "absurdalność" tej sytuacji. Dodał, że PiS może próbować zrobić z niego "Ściganego", ale wszyscy pamiętają, że film pod tym tytułem "dobrze się kończy".
 
Informację o wszczęciu śledztwa podała w poniedziałek TVP Info. To miało zostać wszczęte 11 kwietnia z doniesienia Marka Falenty, głównego bohatera afery podsłuchowej.
 
Donald Tusk odniósł się do sprawy podczas wtorkowego spotkania z wyborcami w Rzeszowie. – Ziobro i jego prokuratura prowadzą śledztwo przeciwko mnie w związku z oskarżeniem, że ograniczyłem, będąc premierem, import rosyjskiego węgla – powiedział lider Platformy.
 
– Absurdalność tego to jedna rzecz, już się przyzwyczaiłem do takich działań PiS-owskiej ekipy, które budzą równocześnie i śmiech, a czasami i rozpacz – mówił Tusk. I dodał, że "jest rzeczą niezwykle ważną, żebyśmy takie zdarzenia łączyli w pewną całość, jak wybory w powiecie niżańskim, jak działanie prokuratury, jak odważne wypowiedzi przedsiębiorców w Ropczycach".
 
Tusk zapewnił też parlamentarzystów KO, że formacja wygra wybory. 
 
– My wygramy te wybory i nie jednym głosem, tylko musimy pomóc ludziom spełnić ten jeden podstawowy warunek – żeby się nie bać, żeby otwarcie mówić, co o tej ekipie rządzącej myślimy. I nie ma takich miejsc w Polsce, które są skazane na rządy PiS-u – podkreślił lider Platformy.
 
– Mogą starać się z was, ze mnie, zrobić ściganego, ale dobrze pamiętamy, że ten film się dobrze kończy i ci, którzy ścigają, będą rozliczeni z każdego zła, które zrobili – powiedział lider PO, nawiązując do słynnego amerykańskiego filmu sensacyjnego "Ścigany" z 1993 roku.
 
Nie będzie łatwo – bo ci, którzy rządzą, będą bronić pieniędzy, władzy. Nie cofną się przed niczym. Trzeba dużo odwagi i wiary. Dziękuję, że przyjechaliście na Podkarpacie – dodał Zdzisław Gawlik, szef podkarpackiego PO.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy