Reklama

Biznes

Pięcioraczki urodzone w Krakowie są z Horyńca-Zdroju

Aneta Gieroń, PAP
Dodano: 13.02.2023
71654_niemowle
Share
Udostępnij
W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w niedzielę, 12 lutego przyszły na świat pięcioraczki: dwóch chłopców i trzy dziewczynki. Dzieci ważą od 710 do 1400 gramów i mierzą ok. 40 centymetrów każde. Maluchy są pod opieką zespołu lekarzy z Oddziału Klinicznego Neonatologii, gdzie spędzą najbliższe tygodnie. Rodzice pięcioraczków pochodzą z miejscowości Horyniec-Zdrój na Podkarpaciu.
 
Tata jest Brytyjczykiem, mama Polką, dlatego maluchu otrzymały angielskie imiona: Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy. W domu na maluchy czeka siedmioro rodzeństwa.     
 
Ciąża została rozwiązana w 28. tygodniu przez cesarskie cięcie. Mamą opiekowali się lekarze z Oddziału Położnictwa i Perinatologii pod kierownictwem prof. Huberta Hurasa.

Dzieci i mama czują się dobrze, a same narodziny pięcioraczków są rzadkością, zdarzają się raz na 52 miliony ciąż. W Szpitalu Uniwersyteckim taki poród nastąpił po raz drugi. Pierwsze były pięcioraczki z Kielc urodzone w 2008 roku. W maju 2019 roku w Krakowie przyszły na świat pierwsze polskie sześcioraczki.       
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy