Reklama

Biznes

Dziennikarze na opłatku z marszałkiem województwa

Aneta Gieroń
Dodano: 09.01.2023
70735_marszalek
Share
Udostępnij
Władysław Ortyl, marszałek województwa oraz Anna Huk, członek zarządu, spotkali się w poniedziałek z przedstawicielami podkarpackich mediów na świąteczno – noworocznym spotkaniu. To już doroczna tradycja, którą podtrzymują prezydent Rzeszowa, wojewoda podkarpacki oraz marszałek województwa. W tym roku po raz pierwszych od dwóch lat bez maseczek.
 
Obecni na spotkaniu przedstawiciele podkarpackiej prasy, radia, telewizji i portali internetowych przełamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i tradycyjnie, zaśpiewali wspólnie z władzami regionu kolędę, którą zaintonował ks. Tomasz Nowak, dyrektor Katolickiego Radia „Via” w Rzeszowie. 
 
Marszałek Władysław Ortyl podziękował za dobrą współpracę z mediami w roku 2022, podkreślając jak ważne są kontakty z dziennikarzami, przekazywanie wiadomości, rzetelne informowanie oraz odpowiedzialność za słowo. Zwłaszcza w mijającym roku, gdy po pandemii COVID-19, jeszcze większy niepokój społeczny wzbudza wojna tocząca się na Ukrainie, czyli bezpośrednio przy naszej wschodniej granicy.
 
W 2023 roku największym wyzwaniem będzie jak najszybsze uruchomienie programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027. To ponad 2,265 mld euro, które wesprą przedsiębiorczość, rynek pracy, badania, zadbają o dobry klimat i środowisko w województwie oraz poprawią dostępność transportową. Jak zauważył Władysław Ortyl, bez komunikacji, a zwłaszcza bez mediów skuteczne promowanie i informowanie o możliwościach tego ogromnego przedsięwzięcia, byłoby niemożliwe. 
 
Marszałek zauważył też, że równie ważne, jak sukcesy w pracy zawodowej, jest czas poświęcony na życie prywatne, co w dziennikarskiej profesji jest szczególnie skomplikowane. Obie te sfery nieustannie się przenikają, a czas pracy dziennikarskiej wyznaczają nie konkretne godziny, ale zdarzenia, a te dzieją się nieustannie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy