Reklama

Biznes

Myśliwi dzieciom z rzeszowskiego hospicjum

Aneta Gieroń
Dodano: 25.01.2014
10532_Bal_Dubiecko_158
Share
Udostępnij
W piątek w Zamku Dubiecko można się było bawić na I Charytatywnym Balu Myśliwskim.  Jednak nie tylko o karnawałową zabawę tu szło, bo bal zorganizowany przez Okręgową Radę Łowiecką i Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Przemyślu odbył się pod hasłem „Myśliwi Dzieciom”, a wszystkie pieniądze zebrane na balu  trafiły do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
 
Fundacja Podkarpackie Hospicjum najciężej chorym dzieciom pomaga od dawna, ale od kilku  lata w Rzeszowie jest też pierwsze w Polsce stacjonarne hospicjum dla dzieci. Hospicjum posiada 20 łóżek, z których większość non stop zajmują potrzebujące dzieci z Podkarpacia i całej Polski. Hospicjum na stacjonarną działalność otrzymuje ledwie 30 proc. dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, resztę pieniędzy musi zdobyć w ramach kampanii 1% oddawanego od podatku oraz organizując gale i imprezy charytatywne, m.in. takie jak bal w Zamku Dubiecko. Sporym wsparciem jest też medialne zaangażowanie Justyny Steczkowskiej, Artura Barcisia i Natalii Lesz, którzy zachęcają do oddania 1%  z naszych podatków na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
 
Fundacja, oprócz prowadzenia stacjonarnego hospicjum, opiekuje się także dziećmi w hospicjach domowych i ich rodzinami. Nierzadko oprócz wsparcia medycznego i finansowego, jest to także pomoc psychologiczna.
 
Bal, jaki w piątek odbył się w Zamku Dubiecko, był  nie tylko noworocznym spotkaniem myśliwskiej braci, ale też zbiórką pieniędzy na rzecz potrzebujących dzieci. Specjalnie z tej okazji wystąpił włoski tenor, Guglielmo Callegari, a Rafał Cieszyński, aktor znany m.in. z filmu „Ojciec Mateusz” poprowadził aukcję na rzecz dzieci z Podkarpackiego Hospicjum.
 
 
 
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy