Reklama

Biznes

Zasłużeni dla Miasta z okazji 660 lat Rzeszowa

Aneta Gieroń
Dodano: 19.01.2014
10405__MG_0019_Zasluzeni_Rzeszowa_116
Share
Udostępnij
W sobotę Rzeszów świętował szacowny jubileusz 660-lecie miasta, a dokładnie rocznicę przekazania 19 stycznia 1354 roku przez Kazimierza III Wielkiego miasta Rzeszowa swojemu poddanemu Janowi Pakosławicowi ze Strożysk. Okrągła rocznica stała się okazją do wręczenia pamiątkowych medali dla Zasłużonych dla Miasta Rzeszowa. Te trafiły w ręce: Andrzeja Kowala, trenera siatkarzy Asseco Resovii; Marka Czarnoty, regionalisty, znawcy historii Rzeszowa oraz Stanisława Mazura,  kardiologa, prekursora prywatnej służby zdrowia oraz właściciela „Medyka”. Sam tytuł  Zasłużony dla Miasta Rzeszowa przyznawany jest osobom, które swoją pracą zawodową albo działalnością społeczną wnoszą duży wkład w rozwój Rzeszowa.

Sobotnia gala z okazji 660-lecia Rzeszowa odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej i miała momentami bardzo żywiołowy przebieg ze względu na obecność na sali siatkarzy i kibiców Asseco Resovii, którzy zgotowali prawdziwą owację dla Andrzeja Kowala. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Rzeszowa i województwa, parlamentarzyści, europarlamentarzyści, duchowni, miejscy radni oraz liczni mieszkańcy Rzeszowa. W filharmonii byli też przedstawiciele miast partnerskich Rzeszowa z ukraińskiego Łucka i Iwano-Frankowska oraz z węgierskiej Nyiregyhazy. 
 
W trakcie gali w filharmonii odbył się koncert Iwo Orłowskiego pt. "Wędrujące Eurydyki" , była prezentacja filmu z okazji 660-lecia Rzeszowa, we foyer zaprezentowano wystawę "Stary i nowy Rzeszów", nie obyło się też bez ogromnego tortu, na którym znalazł się Rzeszów w zarysie oraz niewielkich torcików z podobiznami prezydenta Tadeusza Ferenca i rzeszowskich radnych.
 
Fot. Krzysztof. Koch
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy