Reklama

Biznes

Beskid Niski. GOPR-owcy odnaleźli zwłoki mężczyzny

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 28.03.2022
61664_gopr
Share
Udostępnij
W sobotę wieczorem, 26 marca ratownicy z Bieszczadzkiej Grup GOPR otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny, że ich krewny w sobotę rano wyszedł z Jaślisk w Beskidzie Niskim w góry i do wieczora nie wrócił. Nie nawiązał też żadnego kontaktu, a jego telefon był stale poza zasięgiem. Poszukiwania trwały całą noc i dopiero w niedzielę w południe udało się ratownikom odnaleźć nieżyjącego już mężczyznę. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną  śmierci.
 
– Z zebranego wywiadu wynikało, że zaginiony mężczyzna często wychodził sam w góry, zawsze się do tego skrupulatnie przygotowywał a dzień przed zaginięciem, najbliższej rodzinie przesłał tracki szlaków, jakie zamierzał przejść – informują GOPR-owcy.
 
Po zgłoszeniu o zaginięciu, ratownicy w pierwszej kolejności sprawdzili pieszo i na quadach wspomniane szlaki. Teren przeszukano również za pomocą drona z kamerą termowizyjną. Poszukiwania trwały całą noc. W niedzielę od godz. 10.00 GOPR-owcy wznowili poszukiwania i niestety, około godz. 12.30 poinformowano o odnalezieniu ciała mężczyzny.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy