Reklama

Biznes

Tak po odebraniu dyplomów cieszą się absolwenci WSPiA

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 31.07.2021
55351_studenci
Share
Udostępnij
Blisko 100 tegorocznych absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej odebrało w sobotę dyplomy ukończenia studiów. Tym razem uroczysta Graduacja zorganizowana została w Ogrodach wypoczynkowych WSPiA. Uczestniczyły w niej władze uczelni, wykładowcy oraz rodziny osób, które studiowały na kierunkach: „administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne”, „prawa” oraz „zarządzanie”.  Jak zawsze była kąpiel w fontannie i rzucanie biretów.
 
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to najstarsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu. W 25-letniej historii dyplom ukończenia studiów otrzymało blisko 50 tys. absolwentów. 

W tegorocznej Graduacji uczestniczyli absolwenci WSPiA, którzy ukończyli studia na kierunku: „administracji” (studia I i II stopnia), „bezpieczeństwa wewnętrznego” (studia I i II stopnia), „zarządzania” (studia I stopnia) oraz jednolitych studiów magisterskich na kierunku „prawo”. W Graduacji oprócz absolwentów WSPiA i władz uczelni uczestniczyła także kadra naukowa uczelni oraz rodziny absolwentów. Dyplomy ukończenia studiów wręczali prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA oraz prorektorzy: dr Agata Furgała i dr Przemysław Niemczuk. 
 
– W życiu każdego studenta są dwa ważne wydarzenia. Pierwsze to Immatrykulacja, a drugie to Graduacja. Od rozpoczęcia studiów i złożenia ślubowania studenta odbyli Państwo tysiące godzin zajęć, spotkali Państwo kilkudziesięciu egzaminatorów. U jedynych droga studencka była łatwy i prosta, u innych trochę trudniejsza Jednak wszyscy dotarli do mety, która jest dzisiejszy dzień i piękna uroczystości Graduacji. Gwarantuję, że ten monet zostanie w Państwa pamięci do końca życia. Dziś podsumowując waszą kilkuletnią pracę, widzimy, że podczas studiów zmienili się Państwo. Nabraliście pewnej dystynkcji i powagi – mówił prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA. 

Podczas Graduacji absolwentów WSPiA oprócz dyplomów ukończenia studiów wręczone zostały także wyróżnienia. Nagrody za działalność na rzecz społeczności akademickiej otrzymał Michał Rzepka, przewodniczący Samorządu Studenckiego. Za działalność w Kole Naukowym Prawa Gospodarczego: Justyna Prokop i Kamila Pajura. Za działalność w Kole Naukowym Kryminalistyki i Kryminologii Aleksander Urbaniak. Za działalność w Studenckim Biurze Porad Prawnych „Klinika Prawa”: Karolina Krawczuk, Adrianna Plezia i Michał Rzepka. Wręczono także nagrodę za najlepszy wyniki uzyskany na międzynarodowych egzaminach językowych, którą otrzymała Emilia Kardaś 
 
Graduacja absolwentów to tradycja WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Uroczystość to ostatnie wspólne spotkanie w murach uczelni osób, które studiowały na danym kierunku studiów. Wszyscy absolwenci świętują ten dzień w togach i biretach. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy