Reklama

Biznes

Ruszają studia dla twórców gier na Podkarpaciu

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 21.01.2019
43800_reczkowicz
Share
Udostępnij
Producent gier z Podkarpacia – notowana na giełdzie New Conect firma PrimeBit Games, rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jej efektem są nowe specjalizacje na wydziale informatyki – „Inżynieria gier komputerowych” i „Grafika w rozrywce cyfrowej”. Zajęcia poprowadzą praktycy z PrimeBit Games. Studia przygotowują do zawodu projektanta i programisty gier komputerowych. Nabór na studia na poziomie magisterskim trwa do 29 marca 2019 roku. Studia licencjackie ruszają w październiku 2019 roku.
 
 
– Na Podkarpaciu od dawna brakowało specjalizacji w obszarze tworzenia gier. Jako spółka będziemy mieć okazję aby wykształcić specjalistów dobrze przygotowanych do pracy w zawodzie. Studenci poznają pracę w firmie, przygotujemy dla nich również program praktyk i staży. Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy znajdziemy talenty, które na stałe zasilą nasz zespół – mówi Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games.
 
PrimeBit Games S.A. to firma notowana na NewConnect. Tworzy i wydaje gry na komputery stacjonarne, konsole i urządzenia mobilne. Studio tworzą zespoły grafików i programistów z doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach. Flagowym produktem spółki jest oferowana na wielu platformach gra karciana, Magic Nations. 
 
Współpraca pomiędzy uczelnią a studiem ma na celu zwiększyć zainteresowanie przyszłych studentów specjalizacją tworzenia gier komputerowych i nadać jej wymiar praktyczny. Co ważne, studia przygotowano dla studentów I i II stopnia. Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier na wszystkie platformy, w tym również Michała Ręczkowicza, prezesa PrimeBit Games oraz absolwenta WSIiZ. 
 
– Program studiów zostanie przygotowany w oparciu o model produkcyjny gry, tak aby każdy student mógł poznać ten proces od podszewki. Po ich ukończeniu absolwenci będą posiadać wiedzę potrzebną do zajmowania stanowisk takich jak projektant czy programista gier komputerowych. Zaplanowaliśmy kursy z m.in. programowania, grafiki, ilustracji – dodaje Ręczkowicz.
 
„Inżynieria gier komputerowych” na studiach I stopnia oraz „Grafika w rozrywce cyfrowej” na studiach II stopnia to szansa dla osób, które chciałyby się rozwijać się w kierunku tworzenia gier. Do tej pory absolwenci szkół średnich z naszego regionu musieli wybierać kierunki bardziej ogólne lub studia w innych miastach. Przez to często część z nich wyjechała na stałe lub dokształcała się na praktykach czy stażach. Chcielibyśmy zatrzymać ich u siebie dzięki nowej, ciekawej ofercie edukacyjnej – mówi Kamil Łuczaj, dyrektor marketingu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
 
Poza wspólną ofertą dydaktyczną WSIiZ i PrimeBit Games, planowane jest prowadzenie wspólnych projektów badawczo-rozwojowych związanych z branżą gier komputerowych.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy