Reklama

Biznes

Inkubator Technologiczny wspiera firmy wykorzystujące nowe technologie

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 05.03.2015
18278_Inkubator-Technologiczny
Share
Udostępnij
Lotnictwo, informatyka, biotechnologia, chemia – małe i średnie firmy oraz studenci, absolwenci i pracownicy naukowi, którzy chcą działać lub działają w tych branżach, mają możliwość funkcjonowania w Inkubatorze Technologicznym PPNT. Przez maksymalnie pięć lat mogą prowadzić działalność, korzystając z preferencyjnych warunków.
 
Inkubator Technologiczny jest miejscem prowadzenia działalności gospodarczej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które wykorzystują wysokie technologie w branży lotniczej, informatycznej, elektromaszynowej, biotechnologicznej oraz chemicznej. W jego ramach mogą prowadzić działalność podmioty, które wyszły z Preinkubatora Akademickiego PPNT; studenci, absolwenci oraz pracownicy naukowi wyższych uczelni z terenu Podkarpacia oraz duże przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie PPNT bądź planujące taką działalność.
 
Przedsiębiorcy mogą:
 
– wynająć na korzystnych warunkach pomieszczenia biurowe oraz produkcyjno-usługowe,
– korzystać z dostępnego zaplecza infrastrukturalnego, technicznego oraz konferencyjnego,
– korzystać z bezpłatnych usług doradczych: finansowych, marketingowych, prawnych i z zakresu wykorzystania funduszy unijnych.
 
Wynajem pomieszczeń na korzystnych warunkach
 
Inkubator Technologiczny ma powierzchnię ok. 5300 m kw. Część biurowo-konferencyjną tworzy 39 pokoi biurowych, sala konferencyjna na 200 osób oraz dwie sale spotkań na 16 i 20 osób. Na część produkcyjno-usługową składa się 12 jednostek o powierzchni 100, 200 i 300 m mkw.  Do dyspozycji najemców jest zaplecze sanitarno-socjalne, m.in. szatnie i umywalnie. 
 
Cena za m kw. pomieszczenia biurowego wynosi 21 zł, produkcyjno-usługowego – 15,5 zł, ale dodatkowo obowiązują ulgi czynszowe w wysokości 20 proc. w 1 roku działalności, 15 proc. w drugim roku, 10 procent w trzecim roku.
 
Jak przebiega procedura przyjmowania firm do Inkubatora Technologicznego
 
– umów się na rozmowę z przedstawicielami PPNT i zapoznaj z ofertą Inkubatora Technologicznego,
– złóż wniosek w Inkubatorze Technologicznym oraz prześlij w wersji elektronicznej dokumenty aplikacyjne; określ swoje potrzeby lokalowe, 
– pracownik Inkubatora Technologicznego PPNT skieruje Twój wniosek pod obrady Rady Inkubatora Technologicznego,
– Rada Inkubatora Technologicznego PPNT opiniuje wniosek. Opinia Rady ma charakter opiniodawczy w stosunku do decyzji zarządu RARR SA.,
– zarząd RARR SA podejmuje ostateczną decyzję o udzieleniu wsparcia,
– podpisujesz umowę i zostajesz przyjęty do Inkubatora Technologicznego.
 
Więcej informacji o Inkubatorze Technologicznym na stronie http://www.inkubator.rarr.rzeszow.pl/ 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy