Reklama

Biznes

Jak usprawnić komunikację w biznesie? Poznaj system elektronicznej wymiany dokumentów

Artykuł sponsorowany
Dodano: 27.04.2023
73576_foto1
Share
Udostępnij
System EDI Lite pozwala na szybką komunikację z klientami i partnerami z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie. Sprawdź, na czym polega elektroniczna wymiana dokumentów, dlaczego warto wdrożyć ją w firmie i jakie korzyści niesie za sobą takie rozwiązanie.

Na czym polega elektroniczna wymiana dokumentów?

System EDI to internetowa platforma B2B umożliwiająca komunikację z partnerami biznesowymi oraz wymianę danych i dokumentów cyfrowych. Narzędzie to pozwala zarówno na generowanie, jak i edytowanie, przesyłanie, odbieranie oraz sprawdzanie statusu różnego rodzaju dokumentów, które odpowiednio uporządkowane przechowywać można w jednym miejscu. By z kolei móc prowadzić dokumentację w pełni kompleksowo, platformę zintegrować można z wykorzystywanym w firmie system biurowym.

Funkcjonalność systemu EDI Lite

Platforma do wymiany dokumentów cyfrowych Paperless Lite powstała, by zgodnie z ideą paperless, redukować ilość papieru wykorzystywanego w polskich przedsiębiorstwach. Ochrona środowiska naturalnego jest więc pierwszą z zalet tego narzędzia, ale niejedyną. System ułatwia zarządzanie przepływem dokumentów w firmie, a także przyspiesza procesy wystawiania faktur, korekt czy zamówień. Co więcej, przy ich wymianie, daje możliwość sprawdzenia ich statusu, by przykładowo móc dowiedzieć się, czy zostały one odczytane przez adresata. Dodatkowo aplikację EDI Lite zespolić można ze stosowanym w przedsiębiorstwie oprogramowaniem ERP, by z jednego miejsca zyskać dostęp do pełni firmowej dokumentacji, pochodzącej z różnych działów.
 

Korzyści z cyfrowej wymiany dokumentów

Oszczędności, jakie jesteśmy w stanie wygenerować, korzystając z elektronicznej wymiany dokumentów opierają się nie tylko na redukcji zużycia papieru. Chodzi tu przede wszystkim o usprawnienie procesów biznesowych oraz szybszą i znacznie efektywniejszą komunikację z partnerami i klientami. Niemalże natychmiastowa wymiana umów oraz uproszczony system sporządzania dokumentów pozwalają na skrócenie czasu realizacji zamówień. Tym bardziej, że wszystkie niezbędne informacje na temat naszych partnerów, wraz z ich danymi i potrzebną dokumentacją, znajdują się w jednym miejscu, do którego mamy akces niezależnie od tego, czy znajdujemy się w pracy, czy poza nią. Jedyne, co nam potrzebne to dostęp do Internetu, by móc zalogować się do platformy. Procesy przebiegają sprawniej, dzięki czemu finalizacja zamówień również odbywa się w krótszym czasie. To z kolei nie pozostaje bez echa, jeżeli pod uwagę weźmiemy zadowolenie klienta i wzrost poziomu jego lojalności.

Jakie dokumenty obsługuje EDI Lite?

System EDI Lite pozwala nam wystawiać, edytować, przetwarzać oraz przesyłać dokumenty różnego typu. Jedną z dostępnych funkcji jest tworzenie zamówień, ale możliwe jest również przygotowanie faktur, korekt, not księgowych i korygujących, a także awizowanie dostaw. Dokumenty swobodnie możemy przekazywać do naszych partnerów lub klientów, przesyłając je wraz z dowolnymi załącznikami. Przydatna jest także możliwość odbierania dokumentacji i przypisana do niej funkcja powiadomień, za sprawą której otrzymujemy błyskawiczną informację odnośnie do ważnych zdarzeń mających miejsce na platformie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy