Reklama

Biznes

Zapisy na darmowe warsztaty robotyczne dla uczniów

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 17.03.2023
72543_robotyka
Share
Udostępnij
Uczniowie szkół ponadpodstawowych mają okazję nauczyć się, jak zaprojektować i zbudować robota podczas całkowicie bezpłatnych warsztatów robotycznych, które organizuje Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.  Zajęcia realizowane są w ramach projektu RoboLAB i odbywać się będą w kampusie Politechniki Rzeszowskiej.
 
RoboLAB to najnowszy projekt Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, znanej z tak dużych przedsięwzięć jak Dziecięcy Uniwersytet Techniczny, Learn&Fly czy Podkarpacki Festiwal Nauki. 
 
Przedsięwzięcie, którego pełna nazwa brzmi RoboLAB Local STEM Incubator, ma wspierać młode osoby uczęszczające do szkół ponadpodstawowych w rozwijaniu umiejętności z robotyki, automatyki, programowania mechatroniki itd., jak również kluczowych kompetencji miękkich. 

– Zestawienie tych umiejętności jest wyjątkowo ważne zarówno u progu wyboru dalszej ścieżki rozwoju młodzieży jak i ich pierwszych kroków na rynku pracy. Potwierdzają to uczestnicy, którzy do tej pory wzięli udział w zajęciach oferowanych przez RoboLAB i dzięki tej inspiracji podjęli się już kolejnemu wyzwaniu jakim jest udział w międzynarodowych zawodach robotycznych XChallenge – mówi Łukasz Szuba, dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

Zgłoszenia na warsztaty przez stronę internetową

W całkowicie bezpłatnych zajęciach takich jak Kreatywne Warsztaty, RoboWarsztat czy RoboExpert mogą wziąć udział grupy zorganizowane (maksymalnie 16 osób), które zgłoszą się do projektu przez stronę internetową www.robolab.edu.pl.
 
Zajęcie RobolaLAB odbywają się w specjalnie zaprojektowanej ku temu przestrzeni, wyposażonej w salę STEM, gdzie odbywają się proponowane warsztaty (ul. Akademicka 8, Kampus Politechniki Rzeszowskiej).

Szansa na start w zawodach robotycznych

Uczestnicy zajęć poznają wiedzę teoretyczną, którą szybko wykorzystują w praktyce – projektując i budując robota. Swoje siły będą mogli sprawdzić podczas zawodów robotycznych XChallenge, których organizatorem jest także Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. W październiku br., na Hali Widowiskowej Podpromie w Rzeszowie odbędzie się już ich trzecia edycja. Na uczestników, którzy się zdecydują się wziąć udział w zawodach czeka pula nagród w wysokości ponad 20 000 zł.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy