Reklama

Biznes

Wodorowy Autosan jeździ po Rzeszowie. Na Kongresie 590

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 17.11.2022
69043_autosan
Share
Udostępnij
Autosan Sancity 12LFH zasilany wodorem  wozi gości Kongres 590, który w czwartek i piątek odbywa się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pojazd prowadzi kierowca rzeszowskiego MPK i jak zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, jeszcze w grudniu taki ekologiczny autobus będzie testowany w stolicy Podkarpacia. 
 
Autosan Sancity 12LFH produkowany w Sanoku, to niskopodłogowa konstrukcja o długości 12 metrów. Za bazę do jego stworzenia posłużył elektryczny autobus Sancity 12 LFE. Oba modele wyposażone są w baterie litowo-jonowe z dwutlenkiem tytanu, które potocznie określa się jako litowo-tytanowe. Ponadto zamontowano zbiorniki wodoru oraz ogniwa paliwowe, w których dochodzi do reakcji chemicznej, dzięki której produkowana jest energia elektryczna. Jedynym produktem ubocznym takiej reakcji jest czysta woda.
 
Jego ładowanie jedynie kilkanaście minut, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii autobus na jednym zasilaniu przejeżdża nawet 400 km.

Oficjalna premiera Sancity 12LFH z napędem wodorowym miała miejsce w październiku 2021 r. w trakcie XV edycji Międzynarodowych Targów Transportu Publicznego TRANSEXPO w Kielcach.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy