Reklama

Biznes

Do 12 sierpnia zgłoszenia na Carpathian Startup Fest 2022

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 03.08.2022
65465_rarr
Share
Udostępnij
Jeszcze tylko do 12 sierpnia startupy, scaleupy oraz autorzy najlepszych pomysłów biznesowych mogą zgłaszać swój udział w festiwalu startupów Carpathian Startup Fest 2022, który 13-14 października odbędzie się w Rzeszowie lub okolicach Rzeszowa. W finale przed funduszami oraz inwestorami zaprezentują się 22 najlepsze projekty, które zawalczą o nagrody pieniężne, których łączna pula wyniesie w tym roku 100 tys. zł. W grze jest również współpraca z Kulczyk Investments S.A. w ramach prestiżowego projektu InCredibles w 2017 roku stworzonego przez Sebastiana Kulczyka. Organizatorem wydarzenia jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Podkarpackim Parkiem Naukowo-Technologicznym Aeropolis, a gospodarze mają nadzieję, że w ostatnich dniach naboru liczba uczestników jeszcze się podwoi. Na ponad 100 zgłoszonych dotychczas aplikacji, około 15 proc. biznesów pochodzi z Podkarpacia. 
 
Rok temu odbyła się pierwsza edycja Carpathian Startup Fest w trudnym, pandemicznym czasie, a mimo to wydarzenie zakończyło się dużym sukcesem. Zwycięski startup Maas Loop pochodzący z Rzeszowa, bardzo dobrze wykorzystał swoją szansę i właśnie jest w trakcie finalizacji międzynarodowych kontraktów. 
 
– Dlatego nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że odbędzie się druga edycja #CSF22 – mówi Mariusz Bednarz, prezes RARR S.A. – Tym bardziej, że już od kilku lat planowaliśmy w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wydarzenie, które będzie łączyć młode przedsiębiorstwa, scaleupy, czy pomysły biznesowe z funduszami inwestycyjnymi i prywatnymi inwestorami. 
 
– 12 sierpnia mija termin składania aplikacji na #CSF22, a ta jest bardzo prosta i łatwa do wysłania za pośrednictwem strony www.carpathianfest.pl. W połowie września ogłoszone zostaną 22 najlepsze projekty zakwalifikowane do finału – dodaje Krystian Kapinos, wiceprezes RARR S.A. 

Do udziału w #CSF22 mogą się zgłaszać pomysłodawcy w trzech kategoriach: 
 
Kategoria I – Najlepszy pomysł biznesowy – projekty osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej w przedmiocie zgłoszenia – Idea Challange; 
 
Kategoria II – Najlepszy Startup – projekty zgłaszane przez przedsiębiorstwa, będące w fazie inkubacji, tworzenia minimalnej wersji produktu (MVP) lub pierwszej sprzedaży produktu czy usługi, których przychody w ostatnim roku obrotowym nie przekroczyły kwoty 200 tys. zł; 
 
Kategoria III – Najlepszy Scaleup – projekty zgłaszane przez przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż produktów i usług, których przychody w ostatnim roku obrotowym przekroczyły kwotę 200 tys. zł. 
 
Nagrody zostaną przyznane w tych trzech kategoriach, a także w czwartej – Inteligentne Specjalizacje, w której wybrany zostanie najlepszy projekt w ramach każdej z czterech Inteligentnych Specjalizacji Województwa Podkarpackiego: lotnictwa i kosmonautyki, jakości życia, motoryzacji oraz informacji i telekomunikacji. 
 
Najwyższe nagrody przeznaczano dla startupów: od 20 tys. zł za I miejsce, 15 tys. zł za II miejsce i 10 tys. za III miejsce. W przypadku pomysłów na biznes i scaleupów wysokość nagród za miejsca I-III wynosi odpowiednio: 7 tys. zł,  5 tys. zł i 3 tys. zł. W kategorii Inteligentne Specjalizacje – każdy z czterech zwycięzców otrzyma po 5 tys. zł. Takiej samej wysokości jest również nagroda specjalna. 
 
Piotr Bucki, znany ekspert na rynku prezentacji inwestorskich przygotuje startupy do przedstawienia pomysłów na scenie podczas finału #CSF22. CAMP zaplanowany w Inkubatorze Aeropolis odbędzie się 24-25 września i wezmą w nim udział 22 najlepsze projekty.
 
Niewykluczone, że w tym gronie znajdą się też ukraińskie startupy. Organizatorzy wydarzenia nawiązali bowiem współpracę z West Ukrainian Business Club, organizacją ze Lwowa, która zrzesza ponad 100 ukraińskich przedsiębiorców, wśród których są również startupy.
 
 
Fot. Archiwum RARR S.A.
 
– W tym roku mamy też dodatkową, bardzo specjalną nagrodę, z której niezmiernie się cieszymy – przyznaje prezes Bednarz. – Rozpoczynamy współpracę z Kulczyk Investments S.A. i prestiżowym projektem InCredibles zainicjowanym w 2017 roku przez Sebastiana Kulczyka. To wszechstronny program akceleracyjno-mentoringowy wspierający młode polskie firmy z obszaru nowych technologii. Do tego właśnie programu zostanie zgłoszony jeden z finalistów #CSF22, który przez kilka miesięcy będzie bezpłatnie korzystać ze wsparcia udzielanego przez polskich i zagranicznych mentorów – uznanych inwestorów, doradców i specjalistów z zakresu m.in. zarządzania, sprzedaży i marketingu, komunikacji, finansów oraz HR.
 
Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investmens S.A., nie kryje dumy z udziału w Carpathian Startup Fest 2022, tym bardziej, że tej współpracy towarzyszy pełne partnerstwo oraz założenie win win (wygrany-wygrany).
 
– Naszym wspólnym mianownikiem jest dobro polskiego ekosystemu startupowego – mówi Jarosław Sroka. – To będzie też ogromnie wyczekiwany finalista naszego projektu – ostatnia spółka z „dziesiątki”, którą chcemy wyłonić w tym roku i zaprosić do wspólnej pracy przez kilka miesięcy. Mentoringu szytego na miarę. Współpracujemy już z ośrodkami z Gdańska, Łodzi, Wrocławia, Puław i Katowic. Po raz pierwszy przyłączy się do nas Rzeszów.  
 
Jak zapewnia wiceprezes Kulczyk Investmens S.A., każda z dziesięciu spółek, która bierze udział w projekcie otrzyma od 5 do 7 mentorów, gwarancję udziału w co najmniej 8 warsztatach grupowych oraz w niezliczonej ilości konferencji i seminariów dedykowanych młodej przedsiębiorczości.
 
– Zależy nam na budowaniu konkurencyjności polskiego ekosystemu i takie od początku było założenie Sebastiana Kulczyka – dodaje Jarosław Sroka. – Mamy też niespodziankę. Finalista naszej grupy zostanie zaproszony na studia, jakie w 2021 roku stworzyliśmy wspólnie ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie – MBA for Startups. Naszym celem jest wprowadzenie młodych firm w świat, który pozwoli im jeszcze lepiej rozwinąć skrzydła. Kojarząc ich z inwestorami, kontrahentami, potencjalnymi klientami i wspólnikami, wierzymy, że możemy wspólnie przyczynić się do tego, że polski ekosystem startupowy będzie wydawał jeszcze więcej Unicornu niż dzisiaj.
 
W ramach tegorocznej edycji Carpathian Startup Fest 2022 zaplanowano też wydarzenia towarzyszące:
Carpathian DeepTech – tematy związane z zastosowaniem sztucznej inteligencji;
Carpathian Stage – występy czołowych postaci polskiego środowiska startupowego;
Carpathian Matchmaking – spotkania z inwestorami i potencjalnymi partnerami; 
Carpathian HR EXPO – targi pracy branży technologicznej;
Carpathian Startup EXPO – strefa wystawiennicza dla startupów.
 
Podczas dwóch dni festiwalowych wystąpią m.in.: Stefan Batory, współzałożyciel i prezes Booksy – polskiej aplikacji do umawiania wizyt u fryzjera, kosmetyczki, masażysty i wielu innych. Michał Sadowski, założyciel i prezes zarządu Brand24 – internetowego narzędzia do monitoringu treści w mediach. Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investmens S.A. Katarzyna Cichopek – właścicielka marki Yacichopek.pl, która opowie o budowaniu marki osobistej oraz influencer marketingu. Tomasz Karwatka, przedsiębiorca. Szymona Janiak, autor książki „ Start-up venture capital” oraz Michał Kibil z DGTL Kibil Piecuch i Wspólnicy S.K.A, który objaśni prawne niuanse inwestowania w startupy.
 
 
Fot. Archiwum RARR S.A.
 
Carpathian Startup Fest 2022 honorowy patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda, zaś partnerami zostali: Orlen Oil oraz Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. Organizatorzy mogą też liczyć na wsparcie merytoryczne: Kieleckiego Parku Technologicznego, Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
 
Więcej informacji o wydarzeniu: https://carpathianfest.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy