Reklama

Biznes

Elegancko i praktycznie, czyli rozwiązania we współczesnych drukarkach fiskalnych

Artykuł sponsorowany
Dodano: 31.12.2021
58925_tyt-resizer-750
Share
Udostępnij
Wielu przedsiębiorców ceni i wybiera drukarki rejestrujące z uwagi na ich wysokie parametry użytkowe, wydajność pracy czy dodatkowe możliwości, jakie oferują w połączeniu z odpowiednim programem sprzedażowym. Jednak tego typu urządzenia mogą zaoferować więcej atutów, choćby w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych. Rozwiązań, które zarówno wpływają na atrakcyjność wizualną technologii sprzedaży, jak i mają swój praktyczny wymiar, korzystnie przekładający się na komfort i efektywność pracy. Dobrze to widać choćby na przykładzie różnych modeli jednego z czołowych producentów, czyli – drukarek fiskalnych online Novitus.

Mobilna drukarka fiskalna online – gdy konstrukcja odgrywa niebagatelną rolę

Konstrukcja drukarki rejestrującej może nieraz pełnić rolę dodatkowego udogodnienia w kontekście aranżacji stanowiska pracy, sprzyjać większemu komfortowi obsługi klientów. Bywa jednak, że budowa danego urządzenia fiskalnego nie jest tylko „dodatkiem”, a wręcz stanowi kluczową cechę konkretnego modelu. Na przykład, kiedy chodzi o specyfikę branży o szczególny charakter działalności i związany z nią tryb pracy.

Dawniej drukarki fiskalne kojarzyły się głównie z urządzeniami stacjonarnymi, działającymi w punktach handlowych lub usługowych. Tymczasem w wyniku rozwoju technologii sprzedaży z jednej strony oraz pojawiających się różnych potrzeb biznesowych z drugiej – powstały modele przeznaczone do sprawnego prowadzenia działalności w trybie mobilnym. Takie, jak Novitus Deon Online, przenośna drukarka fiskalna cenionego, polskiego producenta.

Istotnym atutem urządzenia, w dużej mierze decydującym o komforcie użytkowania go podczas pracy w terenie, jest właśnie konstrukcja: kompaktowa, lekka i ergonomiczna, a zarazem solidnie wykonana. Dzięki temu nie sprawia problemów, jeśli chodzi o transport. Zapewnia też wygodę obsługi – w ramach mobilnej sprzedaży towarów czy świadczenia usług z dojazdem do klienta – i przy tym wykazuje odporność na intensywną eksploatacją w zróżnicowanych, nierzadko mniej sprzyjających warunkach.
 
Drukarka rejestrująca Novitus Deon Online posiada wszystkie istotne cechy mobilnego urządzenia fiskalnego

Foto: Drukarka rejestrująca Novitus Deon Online posiada wszystkie istotne cechy mobilnego urządzenia fiskalnego

Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że poręczna konstrukcja modelu Deon Online zachowuje elegancki, utrzymany w stylowej, ciemnej tonacji kolorystycznej design. Pozytywne wrażenia wizualne uzupełniają przejrzyste, graficzne wyświetlacze LCD. Dość szczególną cechą opisywanej drukarki fiskalnej jest też estetycznie podświetlana, rozbudowana, alfanumeryczna klawiatura. Na uwagę zasługuje fakt, że przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych chroni ją specjalna, silikonowa powłoka. Więcej przycisków na panelu sterowania to także praktyczne rozwiązania – jak szybszy i łatwiejszy dostęp do konkretnych funkcji, np. wydruku raportu dobowego bądź miesięcznego. Co jeszcze warto wiedzieć o drukarce fiskalnej Novitus?

– Model Deon Online, jak na tak nieduże urządzenie rejestrujące, rzeczywiście ma sporo do zaoferowania. Przykładowo, w połączeniu z odpowiednim programem sprzedażowym jest w stanie obsłużyć do miliona pozycji PLU, przypisanych poszczególnym elementom asortymentu. Dodatkowo, posiada mocne podzespoły, złącza komunikacyjne typu USB, RS-232 czy Ethernet – z możliwością rozszerzenia ich o rozwiązania bezprzewodowe, jak Wi-Fi lub Bluetooth – oraz prosty w obsłudze mechanizm drukujący, który nie tylko wystawia różnego rodzaju dokumenty, ale i pozwala umieszczać na nich dodatkowe treści, np. NIP nabywcy czy logo firmy – tłumaczy Marcin Ciechowicz, Dyrektor ds. serwisu i wdrożeń w Polskim Centrum Kas Fiskalnych.

Jak widać zatem, urządzenie fiskalne marki Novitus sprawdzi się zarówno w działalności mobilnej, jak i pracy w ramach rozbudowanego, bardziej zaawansowanego systemu sprzedaży. Ponadto, może zaoferować przewodowe oraz – po zaimplementowaniu odpowiednich rozwiązań – bezprzewodowe transmitowanie niezbędnych danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK).

Integracja estetyki i funkcjonalności w wydaniu stacjonarnych drukarek online

Wśród drukarek rejestrujących online przeznaczonych do punktów handlowych i usługowych również znajdziemy przykłady ciekawych, eleganckich i zarazem praktycznych rozwiązań. Ponownie warto zwrócić uwagę ku modelom od Novitus, a konkretnie takim jak Bono Online, HD Online czy HD II Online.

Pierwsze urządzenie fiskalne z wymienionych charakteryzuje się klasycznym, przyjemny dla oka designem. Nieduża ergonomiczna sylwetka, w połączeniu z czarną obudową, dopracowanymi detalami w kolorze chromu i estetycznie podświetlonymi przyciskami funkcyjnymi to z pewnością udane połączenie atutów konstrukcyjnych, wizualnych i użytkowych. Novitus Bono Online bez trudu odnajduje się na większości stanowisk pracy, nawet tych o dość ograniczonej przestrzeni. Tymczasem rozwiązania panelu sterowania zdecydowanie wpływają na łatwość i komfort korzystania z technologii sprzedaży.

Kolejne zalety z tego zakresu znajdziemy w pozostałych, wspomnianych drukarkach rejestrujących Novitus. HD Online i HD II Online również mogą się pochwalić atrakcyjnym wzornictwem, zgrabnie łączącym w sobie stonowaną elegancję i wyraz nowoczesności. Co więcej, ich solidna konstrukcja też posiada niewielkie wymiary, przy czym nieco inne, niż w poprzednim przykładzie (drukarka Bono Online jest dłuższa i niższa, zaś modele HD Online i HD II Online zajmują jeszcze mniej miejsca, natomiast są wyższe).
 
Kolorowy wyświetlacz drukarki rejestrującej Novitus HD II Online może być zintegrowany z konstrukcją urządzenia lub stanowić osobny element

Foto: Kolorowy wyświetlacz drukarki rejestrującej Novitus HD II Online może być zintegrowany z konstrukcją urządzenia lub stanowić osobny element.

To, co jednak zasługuje na szczególną uwagę w kontekście eleganckich oraz praktycznych rozwiązań dwóch ostatnich drukarek rejestrujących online, to wyświetlacz TFT o przekątnej 4,3”, pracujący w rozdzielczości 480 x 272 piksele i trybie High Color. Dzięki temu treści emitowane na ekranie są przejrzyście i atrakcyjnie zaprezentowane. A słowo „treści” zostało użyte nieprzypadkowo. Nie chodzi bowiem tylko o czytelne komunikaty dotyczące przebiegu transakcji. Ekran HD Online i HD II Online może wyświetlać również przygotowane grafiki, komunikaty tekstowe lub filmy reklamowe. Co więcej, występuje w 2 wariantach konstrukcyjnych. Użytkownik jest w stanie zdecydować, czy wyświetlacz będzie zintegrowany z urządzeniem rejestrującym (zainstalowanym na tzw. chorągiewce), czy też stanie się osobnym, wolnostojącym elementem, zamontowanym na słupku. A to sprzyja indywidualnemu zaaranżowaniu danej przestrzeni pracy, by elegancko się prezentowała oraz zapewniała komfort obsługi klientów.

Oczywiście, HD Online i HD II Online mają zdecydowanie więcej do zaoferowania.

– Przywołane modele z pewnością należą do najbardziej zaawansowanych, jeśli chodzi o stacjonarne urządzenia rejestrujące. Obsługa bazy towarowej do 1 000 000 PLU, wysokiej jakości technologia wydruku, pozwalająca na bardzo szybkie wystawianie estetycznie odciętych paragonów i dokumentów niefiskalnych – zawierających logo marki, kody 2D czy NIP nabywcy – a także wydajne zasilanie akumulatorowe oraz praktyczne standardy komunikacyjne, wszystko to znajdziemy w HD Online i HD II Online – wymienia Marcin Ciechowicz z PCKF.

Drukarki fiskalne Novitus udowadniają, że urządzenia rejestrujące nawet pod względem konstrukcji mają do zaproponowania wiele ciekawych rozwiązań. Jedne wykazują praktyczne zastosowanie, zapewniają wygodną obsługę technologii sprzedaży oraz komfort w aranżacji stanowisk pracy. Inne znów podkreślają atrakcyjność wizualną urządzeń fiskalnych, tym samym podwyższając prestiż korzystającego z nich przedsiębiorstwa. A ponadto – rozwiązania te możemy znaleźć zarówno w modelach stacjonarnych, jak i stworzonych z myślą o prowadzeniu sprzedaży lub świadczeniu usług w terenie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy