Reklama

Biznes

Trwałe i skuteczne systemy zabezpieczeń ścian, narożników i drzwi

materiał partnera
Dodano: 05.11.2021
57468_odbojoporecze-i-odbojnice-promador-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Ubytki, zarysowania, zadrapania czy zabrudzenia widoczne na ścianach w obiektach takich jak: szpitale, domy opieki, urzędy, szkoły czy hotele wcale nie muszą być efektem wieloletniego użytkowania. Często już po roku czy dwóch latach od otwarcia placówki, lub gruntownego jej remontu, pojawiają się nieestetyczne ślady, zwłaszcza, w miejscach charakteryzujących się natężonym ruchem (lobby, korytarze, poczekalnie itd.). Tymczasem istnieją proste i skuteczne rozwiązania pozwalające na trwałe zabezpieczenie ścian, narożników, drzwi i futryn. Przyjrzyjmy się bliżej kilku systemowym rozwiązaniom, które zapewnią skuteczną ochronę i pozwolą uniknąć kosztownych remontów.
 
 
Odbojnice ścienne, dostępne w ofercie firmy Promador, zapewnią ochronę ścian i narożników w miejscach, w których obserwujemy znaczny ruch osób lub ciężkich przedmiotów takich jak: wózki inwalidzkie lub biurowe, mobilna aparatura medyczna, łóżka szpitalne czy walizki. Odbojnice wyposażone są w kilka elementów tworzących komplet: pokrywę winylową, amortyzator poziomy ciągły oraz podstawę wykonaną z lekkiego aluminium. Dzięki swej konstrukcji niwelują wszelkie przypadkowe uderzenia, nawet te o dużej sile, o które nie trudno na szpitalnych korytarzach. Dodatkowo, funkcjonalność tego rozwiązania, wzbogaca stylistykę wnętrz, w których są montowane. Odbojnice ścienne dostępne są bowiem w szerokiej gamie parametrów technicznych i kolorów. Zatem dobranie odpowiedniego modelu do indywidualnych potrzeb i wystroju pomieszczeń będzie stanowiło jedynie przyjemność. 
 

Odbojoporęcze to kolejne unikalne rozwiązanie mające na celu zabezpieczenie ścian i naroży. Pełnią one również inną funkcję, która jest szczególnie istotna w obiektach takich jak: szpitale, domy opieki, sanatoria itd. Odbojoporęcze są zaprojektowane tak, by ułatwiać poruszanie się osobom starszym lub niepełnosprawnym. Posiadają ergonomiczny kształt (pochwyt) i mogą być montowane bezpośrednio do ściany. Posiadają dodatkowe akcesoria: łączniki zewnętrzne i wewnętrzne oraz końcówki umożliwiające  tworzenie jednolitego ciągu nawet w przypadku bardzo długich korytarzy. Najnowsze odbojoporęcze charakteryzują się teksturowaną powierzchnią, która ułatwia korzystanie z pochwytu, eliminując ryzyko ślizgania się dłoni. Tworzywo, z którego są one wykonane jest odporne na trwałe uszkodzenia i zarysowania a także jest łatwe do utrzymania w czystości.
 
Arkusze i odbojnice naklejane
 
Odbojnice naklejane – listwy winylowe są bardzo praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem. Wysokiej jakości winyl PVC, z którego produkowane są listwy, skutecznie ochronią ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi i będą stanowiły estetyczny dodatek do wnętrza. Listwy i arkusze winylowe, naklejane cechuje bardzo wysoka trwałość (nawet po latach eksploatacji zachowują pierwotny wygląd) oraz łatwość konserwacji. Są doskonałą alternatywą dla odbojnic systemowych. Montaż jest łatwy i bezproblemowy. Produkty InPro posiadają delikatną teksturyzację, która sprawia, że powierzchnia przypomina strukturę satynowego wykończenia ściany. Podobnie jak w przypadku odbojoporęczy i odbojnic ściennych oferta kolorystyczna jest na tyle szeroka, że nie istnieje problem z doborem pasującego koloru.
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy