Bez kategorii

Prezydent Ukrainy: co najmniej 500 dzieci jest na liście niewinnych ofiar agresji rosyjskiej

PAP
Dodano: 04.06.2023
Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Share
Udostępnij

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył w niedzielę, że co najmniej 500 dzieci znalazło się “na liście niewinnych dziecięcych ofiar agresji rosyjskiej”. Jak dodał, dokładnej liczby tych ofiar nie można ustalić z powodu działań zbrojnych i okupacji.


“Na liście niewinnych dziecięcych ofiar agresji rosyjskiej jest już co najmniej 500 naszych dzieci” – oświadczył Zełenski w komentarzu na serwisie Telegram. Wymienił imiona i wiek kilku zabitych dzieci, z których jedno miało zaledwie dwa dni. “Mogli być znanymi naukowcami, artystami, mistrzami sportowymi i tworzyć historię Ukrainy” – dodał Zełenski.


Oświadczył, że jego kraj musi “wytrzymać i zwyciężyć w wojnie”, a Ukraińcy “powinni być wolni od terroru Rosji”. (https://t.me/s/V_Zelenskiy_official)


Komentarz Zełenskiego opublikowano po doniesieniach z obwodu dniepropietrowskiego w centralnej Ukrainie o ostrzale, w którym zginęła dwuletnia dziewczynka. Pocisk rosyjski uderzył w dom mieszkalny. Ponad 20 osób, w tym pięcioro dzieci, jest rannych.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy