Reklama

Automoto

Od czego zależy cena ubezpieczenia motocykla?

Materiał Partnera
Dodano: 16.05.2022
63337_1_edited-resizer-750
Share
Udostępnij
W naszym kraju jest wielu miłośników motocykli. Wraz z nastaniem wiosny większość z ich wyprowadza swoje maszyny z garażu i rusza w trasę. Jednak nie można zapominać o obowiązkowym ubezpieczeniu motocykla.

Biorąc pod uwagę statystyki można stwierdzić, że motocykliści są sprawcami zdecydowanie mniejszej liczby wypadków na polskich drogach, niż kierowcy samochodów. Według danych policji, około 1000 wypadków rocznie powodowanych jest właśnie przez kierowców jednośladów. Dlatego tak ważne jest posiadanie przez nich ważnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.
 

Ubezpieczenie motocykla – co daje ta polisa?

Jak wspomnieliśmy, polisa ubezpieczeniowa OC dla motocykla jest bardzo ważna. Jak każdy pojazd mechaniczny poruszający się po drogach publicznych, także jednoślady z silnikami spalinowymi muszą być ubezpieczone. Obowiązkowa polisa odpowiedzialności cywilnej zapewnia ochronę w przypadku, gdy kierujący motocyklem jest sprawcą zdarzenia drogowego. 

Dzięki polisie OC wszelkie koszty związane z naprawą innych pojazdów, mienia osób trzecich, czy też leczenia i rehabilitacji poszkodowanych, są pokrywane właśnie z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. A jak wiadomo, mogą to być duże sumy, znacznie przekraczające możliwości finansowe pojedynczej osoby. Samo ubezpieczenie motocykla jest bardzo proste. By tego dokonać, wystarczy Twój dowód osobisty, prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Możesz udać się do agenta lub skorzystać z kalkulatora online. Bez względu na to, na jaki sposób się zdecydujesz, konieczne jest podanie lub wprowadzenie informacji dotyczących Ciebie, Twojej historii ubezpieczeniowej oraz danych o ubezpieczanym pojeździe. 

Na ich podstawie wyliczane jest ryzyko związane z ubezpieczeniem Ciebie oraz Twojego motocykla. Składka ubezpieczeniowa zawsze dopasowywana jest indywidualnie i uzależniona jest od wielu różnych czynników – między innymi od posiadanych przez Ciebie zniżek, stażu bezszkodowej jazdy, Twojego wieku czy stanu cywilnego i marki, mocy oraz pojemności silnika motocykla.

Ubezpiecz swój motocykl w LINK4!

W LINK4 znajdziesz bardzo interesującą ofertę ubezpieczenia motocykla. Wraz z obowiązkową polisą odpowiedzialności cywilnej otrzymasz Program Pomocy. W jego ramach masz dostęp do takich świadczeń jak pomoc w wymianie opony, transport do warsztatu w razie wypadku albo pojazd zastępczy do 3 dni w razie wypadku lub kradzieży. I to na terenie całego kraju, o każdej porze dnia i nocy. Możesz także uzupełnić swoją polisę o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (czyli NNW), chroniące Ciebie oraz pasażerów od przykrych konsekwencji różnych zdarzeń drogowych. Dzięki niemu otrzymasz po wypadku środki na leczenie.

Polisa na motocykl. Kilka słów na koniec 

Mamy nadzieję, że teraz wszystkie kwestie związane z ubezpieczeniem motocykla są dla Ciebie jasne. Teraz nie pozostało nic innego jak znaleźć odpowiednią polisę. W tym celu zapraszamy Cię do odwiedzenia strony LINK4.pl i skorzystania z możliwości obliczenia składki i zakupu polisy online. Otrzymasz wycenę i poznasz szczegółowe warunki umowy. A w razie pytań, w każdej chwili możesz się z nami skontaktować. Jest to szybkie, wygodne i oszczędne rozwiązanie, dzięki któremu ubezpieczysz swój motocykl. Nie zwlekaj i już dziś zobacz, ile możesz zyskać na ubezpieczeniu motocykla w LINK4 na https://www.link4.pl/ubezpieczenie-motocykla 

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl
Artykuł powstał we współpracy z LINK4.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy