Reklama

Świat

Von der Leyen: wygraliśmy; zbudujemy bastion przeciwko skrajnej lewicy i prawicy

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)
Dodano: 09.06.2024
Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN
Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN
Share
Udostępnij

To dobry dzień dla Europejskiej Partii Ludowej; wygraliśmy wybory europejskie – powiedziała szefowa KE Ursula von der Leyen w Brukseli podczas wieczoru wyborczego swojej partii. Dodała, że razem z innymi partiami EPL zbuduje “bastion” przeciwko partiom skrajnie lewicowym i prawicowym.

“Jesteśmy najsilniejszą partią. Jesteśmy kotwicą stabilności. Wyborcy docenili nasze przywództwo przez ostatnie pięć lat. To jest wspaniała wiadomość dla nas wszystkich” – powiedziała do przedstawicieli swojej partii.

“Byliśmy zdeterminowani, byliśmy zjednoczeni, zrobiliśmy to. Byliśmy przekonujący i to się opłaciło. Wyborcy nam zaufali i uzyskaliśmy bardzo mocny mandat” – dodała.

Jak dodała, żadna większość nie może zostać sformowana w PE bez EPL. “Razem z innymi zbudujemy bastion przeciwko skrajnym partiom zarówno z lewej strony, jak i z prawej strony. Zatrzymamy je. Nie mam co do tego wątpliwości” – podkreśliła.

Podziękowała też szefowi grupy EPL Manfredowi Weberowi. “Bez ciebie to nie byłoby możliwe” – dodała, zwracając się do niego.

Centroprawicowa Europejska Partia Ludowa (EPL) wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego, utrzymując lub nawet nieznacznie zwiększając poparcie w stosunku do wyników sprzed pięciu lat – wynika z szacunków podanych przez PE.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy