Reklama

Świat

Ukraina: do 37 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po rosyjskim ataku

zm/ mms/wr/ PAP
Dodano: 09.07.2024
Fot. PAP/EPA/DANYLO ANTONIUK
Fot. PAP/EPA/DANYLO ANTONIUK
Share
Udostępnij

Do 37 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych, w tym troje dzieci, 170 osób zostało rannych, w tym 13 dzieci, po ataku rakietowym na Ukrainę, zniszczenia odnotowano w 7 dzielnicach Kijowa i 3 miastach w obwodzie donieckim – przekazał Wołodymyr Zełenski.

We wtorek w sprawie rosyjskiego ataku zbierze się Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Prezydent Ukrainy Władimir Zełenski napisał w Telegramie w korespondencji do premiera Kanady Justina Trudeau , że do wieczora liczba ofiar śmiertelnych w wyniku ataku rakietowego na kraj wzrosła do 37 osób, w tym troje dzieci; kolejnych 170 osób zostało rannych, w tym 13 dzieci. https://t.me/V_Zelenskiy_official/11059w

Oprócz Kijowa Rosjanie zaatakowali także Krzywy Róg, Dniepr i Pokrowsk w obwodzie donieckim.

W Kijowie rakieta uderzyła w szpital dziecięcy, największą w kraju klinikę – Ochmatdyt. Dwie osoby, w tym lekarz, zginęły, a 10 zostało rannych. Konieczna była ewakuacja pacjentów.

W stolicy uszkodzony został jeszcze jeden obiekt medyczny – ośrodek zdrowia w dzielnicy dniprowskiej. Tam zginęło siedem osób, w tym troje dzieci, 18 zostało rannych.

Rada Bezpieczeństwa ONZ zbierze się we wtorek na żądanie Wielkiej Brytanii, Francji, Ekwadoru, Słowenii i USA w sprawie ataku Rosji na szpital dziecięcy w Kojowie, poinformowały agencję Reuters źródła dyplomatyczne.

“Wypowiemy się w sprawie tchórzliwego i haniebnego ataku Rosji na szpital” – napisała na platformie X ambasadorka Wielkiej Brytanii przy ONZ, Barbara Woodward.

“Musimy pociągnąć Rosję do odpowiedzialności za jej akty terroru, a Putina za wydawanie takich rozkazów. Za każdym razem, gdy pojawiają się próby rozmów pokojowych z nim, Rosja odpowiada atakami na domy i szpitale” – napisał na platformie X prezydent Wołodymyr Zełenski.

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy