Reklama

Świat

Szwecja: sąd aresztował 17-latka w związku z morderstwem Polaka

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk (PAP)
Dodano: 16.04.2024
Fot. PAP/EPA/Claudio Bresciani
Fot. PAP/EPA/Claudio Bresciani
Share
Udostępnij

Sąd rejonowy w Huddinge pod Sztokholmem aresztował we wtorek na dwa tygodnie 17-latka w związku z morderstwem 39-letniego Polaka. Prokuratura zarzuca nastolatkowi “ukrywanie przestępstwa”.

Yassin Z. z długimi kręconymi włosami wszedł na salę ubrany w koszulkę i spodnie dresowe, nie wykazywał żadnych emocji. Za pośrednictwem obrońcy przekazał, że “zaprzecza popełnieniu przestępstwa”. Pozostała część posiedzenia sądu była niejawna.

We wtorek ten sam sąd podejmie decyzję w sprawie aresztu dla 18-latka w związku z morderstwem mężczyzny polskiego pochodzenia. Obaj nastolatkowie zostali zatrzymani przez policję w sobotę i tymczasowo umieszczeni w areszcie przez prokuraturę. Mają szwedzkie obywatelstwo, ale pochodzą z innych krajów.

Według mediów mieszkający w Sztokholmie mężczyzna polskiego pochodzenia został w środę wieczorem zastrzelony, gdy był w drodze na basen z 12-letnim synem. W przejściu pod wiaduktem spotkał grupę młodzieży. Między nim, a nastolatkami doszło do wymiany zdań, a następnie w jego kierunku padł śmiertelny strzał.

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy