Reklama

Świat

Sztab Generalny Ukrainy: powstrzymaliśmy rosyjskie wojska na kierunku charkowskim

PAP
Dodano: 24.05.2024
Fot. PAP/Viacheslav Ratynskyi
Fot. PAP/Viacheslav Ratynskyi
Share
Udostępnij

Sytuacja na kierunku charkowskim, na północnym wschodzie Ukrainy, jest stabilna i znajduje się pod kontrolą; wojska rosyjskie zostały powstrzymane przez ukraińskie siły – poinformował w piątek pułkownik Ihor Prochorenko z ukraińskiego Sztabu Generalnego.

“Jeśli chodzi o kierunek charkowski, to na tym odcinku od 10 maja przeciwnik prowadzi operację ofensywną w celu utworzenia w obwodzie charkowskim strefy buforowej. Na dziś sytuacja na miejscu jest stabilna i jest pod kontrolą, przeciwnik został zatrzymany, jest ostrzeliwany, siły obrony planują i prowadzą ofensywne działania szturmowe, by odzyskać utracone pozycje” – powiadomił oficer.

Jednocześnie Sztab Generalny poinformował w porannym komunikacie, że rosyjskie wojska odniosły częściowy sukces w pobliżu miejscowości Iwaniwka na wschodzie obwodu charkowskiego.

W czwartek naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Ołeksandr Syrski oświadczył, że rosyjskie wojska po osiągnięciu pierwszych nieznacznych sukcesów podczas ofensywy w obwodzie charkowskim utknęły w walkach ulicznych o Wowczańsk.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy