Reklama

Świat

Ranny w zamachu premier Słowacji opuścił szpital w Bańskiej Bystrzycy

Piotr Górecki/PAP
Dodano: 31.05.2024
Fot. PAP/EPA/JAKUB GAVLAK
Fot. PAP/EPA/JAKUB GAVLAK
Share
Udostępnij

Premier Słowacji Robert Fico został w czwartek wieczorem przewieziony ze szpitala w Bańskiej Bystrzycy do Bratysławy, co potwierdziła klinika. Nie ma oficjalnych informacji, dokąd trafił na dalsze leczenie i rehabilitację. Media piszą, że jest w swoim mieszkaniu lub w stołecznym szpitalu św. Michała.

Media podają, że ranny premier został przetransportowany śmigłowcem do Bratysławy. Fakt wypisania chorego z placówki, do której trafił bezpośrednio po nieudanym zamachu 15 maja, potwierdziła dyrektorka szpitala Miriam Lapunikova. Nie sprecyzowała, gdzie będzie się odbywać dalsze leczenie Ficy.

Niektóre media podały, że ranny trafił do kliniki św. Michała w Bratysławie, gdzie już wcześniej hospitalizowani byli członkowie słowackich władz. Według innych źródeł premier miał zostać przewieziony do mieszkania w stolicy. Jedna ze stacji telewizyjnych informowała o wzmożonym ruchu ochrony i policjantów wokół apartamentowca, w którym mieszka premier.

Do premiera strzelał 71-letni Juraj C., który usprawiedliwiał swój czyn tym, że nie zgadzał się z polityką rządu. Został zatrzymany natychmiast po nieudanym zamachu. Za usiłowanie zabójstwa z premedytacją grozi mu 25 lat więzienia lub dożywocie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy