Reklama

Świat

Prokurator generalny Słowacji o postrzeleniu premiera Fico: to atak na państwo i człowieczeństwo

PAP
Dodano: 15.05.2024
Fot. PAP/Marian Zubrzycki
Fot. PAP/Marian Zubrzycki
Share
Udostępnij

Postrzelenie premiera Roberta Fico to nie jest jedynie przejaw nienawiści wobec ludzkiego życia, ale jest to atak na państwo – powiedział przebywający w środę w Polsce prokurator generalny Słowacji Marosz Żilinka.

“Niestety na tym bardzo ważnym spotkaniu dostałem tę straszną wiadomość, że premier Republiki Słowackiej Robert Fico został dziś postrzelony” – powiedział Żilinka, który wziął udział w Łodzi w spotkaniu prokuratorów generalnych państw Grupy Wyszehradzkiej.

“Uważam to za całkowicie nie do zaakceptowania, jest to wynik atmosfery, w której Słowacja, jak i cała Europa, się znajdują. Nie jest to jedynie przejaw nienawiści wobec ludzkiego życia, ale również uważam, że jest to atak na państwo” – oświadczył.

Prokurator generalny Słowacji zapewnił, że służby i prokuratorzy podejmą wszelkie działania w kwestii przeprowadzenia śledztwa i doprowadzenia do “osądzenia sprawcy tej strasznej zbrodni”. “Oczywiście życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia naszemu premierowi” – powiedział Żilinka.

Podziękował prokuratorowi generalnemu Adamowi Bodnarowi za umożliwienie wygłoszenia przez niego oświadczenia.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy