Reklama

Świat

Pentagon: Lloyd Austin wraca do zdrowia, podejmie swe obowiązki we wtorek

PAP
Dodano: 12.02.2024
Fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI
Fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI
Share
Udostępnij

Pentagon poinformowało w poniedziałek po południu czasu lokalnego, że minister obrony USA Lloyd Austin wraca do zdrowia i podejmie swe obowiązki we wtorek. W niedzielę Austin został przyjęty na oddział intensywnej terapii z powodu problemów z pęcherzem moczowym.

Szpital wojskowy im. Waltera Reeda w Waszyngtonie, gdzie leczony był szef Pentagonu, wydał komunikat, w którym poinformował, że Austin przeszedł “niechirurgiczną procedurę w znieczuleniu ogólnym, by rozwiązać problem z pęcherzem”, a dłuższy pobyt w placówce “nie jest przewidywany”. Oczekuje się też, że minister w pełni wróci do zdrowia.

Wcześniej rzecznik prasowy Pentagonu generał Pat Ryder powiadomił, że Austin, który został w niedzielę przewieziony do szpitala w związku z objawami “sugerującymi nagły problem z pęcherzem moczowym”, przekazał obowiązki swojej zastępczyni Kathleen Hicks.

Lekarze ze szpitala Waltera Reeda poinformowali ponadto, że problemy z pęcherzem nie wpływają na prognozy dotyczące terapii onkologicznej, które “pozostają znakomite”. U 70-letniego Austina zdiagnozowano wcześniej raka prostaty, co spowodowało konieczność hospitalizacji ministra w grudniu i styczniu oraz przeprowadzenia zabiegu operacyjnego.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy