Reklama

Świat

MSZ: trwa intensywna akcja poszukiwawcza polskiej lekarki porwanej w Czadzie

Daria Porycka/PAP
Dodano: 12.02.2024
Fot. PAP/Albert Zawada
Fot. PAP/Albert Zawada
Share
Udostępnij

Trwa intensywna akcja poszukiwawcza polskiej lekarki porwanej w Czadzie. W akcji biorą udział siły czadyjskie i francuskie. Na miejscu nadzoruje ją minister bezpieczeństwa Mahamat Charfadine Margui – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.


W komunikacie, opublikowanym na stronie internetowej MSZ, przekazano, że “trwa intensywna akcja poszukiwawcza polskiej lekarki porwanej w Czadzie”. “W akcji biorą udział siły czadyjskie i francuskie. Na miejscu nadzoruje ją minister bezpieczeństwa Mahamat Charfadine Margui” – podano.

Resort spraw zagranicznych zapewnił, że “polskie służby dyplomatyczne i konsularne od początku są na miejscu i pozostają w stałym kontakcie z miejscowymi władzami oraz z rodziną porwanej”. “Ze względu na dobro sprawy zwracamy się do mediów z prośbą o wstrzemięźliwość w jej relacjonowaniu” – podkreślił.

W niedzielę lokalny gubernator poinformował AFP, że polska lekarka została porwana wraz z meksykańskim kolegą w piątek w południowym Czadzie przez nieznanych, uzbrojonych mężczyzn. Kobieta została porwana ze szpitala Saint-Michel w miejscowości Dono Manga, administrowanego przez międzynarodową katolicką organizację humanitarną Caritas.

Dono Manga leży ponad 400 km na południowy wschód od stolicy kraju Ndżameny.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy