Reklama

Świat

Minister gabinetu wojennego Izraela: wybierzemy czas i miejsce, aby odpowiedzieć Iranowi

zm/ mms/ PAP
Dodano: 16.04.2024
Fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Share
Udostępnij

Izrael wybierze czas i miejsce, aby odpowiedzieć na irański atak dronami i rakietami, który miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę – oświadczył we wtorek minister gabinetu wojennego Izraela Beni Ganc. Podkreślił, że Tel Awiw współpracuje z USA nad zbudowaniem globalnego i regionalnego sojuszu przeciwko Teheranowi.

“Iran jest problemem globalnym i regionalnym, a także zagrożeniem dla Izraela. Dlatego świat powinien wystąpić przeciwko niemu militarnie i nałożyć na niego sankcje, aby powstrzymać jego agresję” – powiedział Ganc na konferencji zorganizowanej przez dziennik “Israel Hayom”.

“Rozmawiałem o tym z wyższej rangi urzędnikami amerykańskiej administracji i Izrael będzie z nimi współpracować, aby to promować” – dodał.

Sprecyzował, że będzie temu służyć promowanie procesów normalizacyjnych, które spowodują strategiczne odwrócenie się regionu od Iranu. “Izrael będzie działał, kierując się mądrością strategiczną, i odpowie w miejscu, czasie i w sposób, jaki wybierze. I nie ma tu nic więcej do dodania” – stwierdził izraelski minister.

Z kolei przebywający w bazie wojskowej Julis na północy kraju rzecznik Sił Obronnych Izraela (IDF) Daniel Hagari zapowiedział, że Iran “nie wyjdzie bez szwanku” po tym, jak zaatakował w weekend Izrael.

“Nie możemy stać bezczynnie wobec tego rodzaju agresji, Iran nie wyjdzie z tego bez szwanku” – stwierdził Hagari i potwierdził jednocześnie słowa Ganca, mówiąc, że “odpowiemy w swoim czasie, w odpowiednim miejscu i w sposób, który wybierzemy”.

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy