Reklama

Świat

Dowództwo: obserwowane intensywne ataki lotnicze Rosji na Ukrainę; uruchomiono niezbędne procedury

Karolina Kropiwiec/PAP
Dodano: 22.03.2024
Fot. PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV
Fot. PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV
Share
Udostępnij

Obserwowana jest intensywna aktywność rosyjskiego lotnictwa związana z uderzeniami rakietowymi na Ukrainę; wszystkie niezbędne procedury dla zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione – poinformowało w piątek rano Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
W nocy z czwartku na piątek miał miejsce kolejny atak rakietowy Rosji na Ukrainę.

“Informujemy, że dzisiejszej nocy obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związana z uderzeniami rakietowymi samolotów Tu-95, Tu-22 oraz MIG-31 wykonywanymi na obiekty znajdujące się na terytorium Ukrainy” – przekazało Dowództwo Operacyjne we wpisie opublikowanym w piątek rano na portalu X.

Jak dodano, wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a DORSZ na bieżąco monitoruje sytuację.

“Ostrzegamy, że aktywowano polskie i sojusznicze statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju” – podkreśliło dowództwo operacyjne.

W piątek nad ranem rosyjska armia ostrzelała rakietami m.in. Charków. Według wstępnych doniesień atak nie spowodował ofiar wśród ludności cywilne, ale zakłócił dostawy energii elektrycznej.

O nocnym rosyjskim ataku rakietowym poinformował również mer Krzywego Rogu w obwodzie dniepropietrowskim na wschodzie Ukrainy Ołeksandr Wikuł, nie podając szczegółów. Na Zaporoże – miasto położone na południu Ukrainy – Rosjanie wystrzelili 8 rakiet.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy