Magdalena Fręch awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Dubaju

af/ krys/PAP
Dodano: 20.02.2024
Magdalena Frech of Poland celebrates after winning the Women's 2nd round match against Caroline Garcia of France at the Australian Open tennis tournament in Melbourne, Australia, 17 January 2024. Fot. PAP/EPA/MAST IRHAM

Magdalena Fręch pokonała Chorwatkę Petrę Martic 6:4, 1:6, 6:2 i awansowała do trzeciej rundy turnieju tenisowego WTA 1000 na twardych kortach w Dubaju. Wczesnym popołudniem o awans zagra liderka światowego rankingu Iga Świątek.

W niedzielę Fręch wyeliminowała w dwóch setach rozstawioną z numerem 14. Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową. We wtorek miała teoretycznie łatwiejsze zadanie, bo 33-letnia Martic w światowym rankingu jest na 61. miejscu, a młodsza o siedem lat Polka, która do turnieju głównego przebijała się przez kwalifikacje, na 53.

Magdalena Fręch w Dubaju

Fręch rozpoczęła mecz od przełamania serwisu rywalki i tę przewagę utrzymała do końca seta. W drugiej partii dominowała jednak rywalka, ale w trzeciej ponownie inicjatywę przejęła tenisistka z Łodzi. Było to ich pierwsze spotkanie. Trwało dwie godziny i dwie minuty. Zwycięstwo zapewniło jej awans na najwyższe w karierze 42. miejsce w rankingu WTA.

Z kim powalczy Fręch w Dubaju

Kolejną rywalkę Fręch wyłoni pojedynek Białorusinki Wiktorii Azarenki z czwartą w światowym rankingu i rozstawioną z takim numerem w Dubaju reprezentantką Kazachstanu Jeleną Rybakiną.

Od drugiej rundy do rywalizacji w Dubaju przystąpi Iga Świątek. Liderka światowego rankingu zagra z Amerykanką Sloane Stephens.

Już w pierwszej rundzie z imprezą pożegnała się Magda Linette.