Reklama

Ludzie

Pogrzeb Janusza Majki w sobotę na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 23.02.2021
52758_majka
Share
Udostępnij
W sobotę, 27 lutego o godz. 10.30 na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się pogrzeb Janusza Majki, wieloletniego dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów. Autor i współautor wielu audycji radiowych, kierownik redakcji magazynów informacyjnych oraz były sekretarz programowy rzeszowskiego radia zmarł 21 lutego w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. 
 
Wychowawca kilku pokoleń dziennikarzy – ikona rzeszowskiego dziennikarstwa. W lipcu 2021 roku skończyłby 65 lat.
 
Rzeszowianin, absolwent Politechniki Rzeszowskiej i podyplomowych studiów dziennikarskich. Od 1981 roku związany z Polskim Radiem Rzeszów. Współtwórca magazynów informacyjnych, Radia Biwak, autor wielu audycji motoryzacyjnych, relacji żużlowych, ale przede wszystkim znawca tematyki papieskiej. 
 
Relacjonował wszystkie pielgrzymki Jana Pawła II na Podkarpaciu. Od kilkunastu lat co roku jeździł do Rzymu przy okazji każdej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na tron papieski oraz rocznicy jego śmierci. Świetnie znany w środowisku lekarskim – od kilkunastu lat wspólnie z Ewą Niedziałek-Szeligą redagował Biuletyn Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie. Nieprawdopodobnie zaangażowany w pracę dziennikarską.
 
W lutym trafił do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie z problemami sercowymi. Na oddziale kardiologicznym okazało się, że jest zakażony COVID-19. Gdy stan zdrowia Janusza Majki pogorszył się, lekarze wprowadzili go w śpiączkę farmakologiczną. Zmarł 21 lutego.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy