Reklama

Ludzie

Tadeusz Ferenc rezygnuje z prezydentury Rzeszowa? Niewykluczone!

Aneta Gieroń
Dodano: 09.02.2021
52676_ferenc
Share
Udostępnij
We wtorek do południa portal Rzeszów News podał, że ma nieoficjalną informację, iż w środę Tadeusz Ferenc ogłosi rezygnację ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. W Ratuszu informacji nie komentują – nie potwierdzają i nie zaprzeczają. 
 
– Pan prezydent do 25 lutego przebywa na urlopie – mówi Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. – Ale rzeczywiście, poprosił, by w środę zorganizować konferencję prasową z dziennikarzami. Na razie nie wiemy, co będzie tematem spotkania. Jednocześnie pan prezydent nie prosił, by na konferencję zapraszać dodatkowych gości w roli prelegentów, albo przygotować materiały potrzebne do prezentacji. Zapowiedział, że osobiście pojawi się w Ratuszu. Konferencja odbędzie się online.
 
Według portalu Rzeszów News, w poniedziałek Tadeusz Ferenc miał poinformować swoich najbliższych współpracowników, że ze względu na stan zdrowia chce zrezygnować z prezydentury Rzeszowa.
 
Jeśli te informacje się potwierdzą, w Rzeszowie zostaną rozpisane nowe wybory. Do tego czasu miastem rządził będzie komisarz wskazany przez premiera RP, Mateusza Morawieckiego, który będzie miał 3 miesiące na zorganizowanie nowych wyborów prezydenckich.  
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy