Reklama

Lifestyle

Rzeszów minimalny i niezwykły na zdjęciach Artura Wysockiego

Alina Bosak
Dodano: 30.11.2022
69415_2
Share
Udostępnij
W piątek 2 grudnia o godz. 19.00 w Galerii Nierzeczywistej RSF w Rzeszowie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Artura Wysockiego „Rzeszów minimalny”. To okazja, by spojrzeć na stolice Podkarpacia z innej strony i tropem autora odnaleźć w nim nowoczesne detale, uwodzące geometryczne kształty, światowy sznyt.
 
Artur Wysocki projektuje mosty. Z zamiłowania jest fotografem. W tej drugiej dziedzinie najbliższa jest mu architektura oraz ludzie i natura, a w szczególności wpływ człowieka na środowisko. Te tematy prezentował na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, krajowych i zagranicznych, a także zostając laureatem wielu konkursów fotograficznych, m.in.: „Portret Prawdziwy”, „Międzynarodowe Biennale Krajobrazu S-ave the e-art-h”, „Wszystkie dzieci świata”, „Życie jest piękne”, „Karpackie oblicza” i inne.
 
Społecznie działa w Rzeszowskim Stowarzyszeniu Fotograficznego (RSF), do którego należy od 2008 roku. Popularyzuje sztukę fotograficzną w Rzeszowie poprzez organizację wystaw fotograficznych, plenerów, otwartych spotkań dyskusyjnych poświęconych fotografii.
 
Wystawa, którą od 2 grudnia będzie prezentował w Galerii Nierzeczywistej RSF, to jego opowieść o Rzeszowie „minimalnym”, w którym odnalazł nowoczesną oszczędność architektonicznej formy, która urzeka geometria linii i kształtów.

Jak napisał o wystawie Tomasz Sobczak, Artur Wysocki kierując szczelinę migawki na swoje miasto, daje dowód, że warto, że można, a nawet trzeba na chwilę się zatrzymać we własnym mieście, by dostrzec w tym, co pozornie „swojskie”, coś niezwykłego.
 
„Rzeszów, ale czy na pewno? Czy to aby nie Berlin, Rio, Tokio czy Denver? Ewidentne wyczulenie autora na formę pozwala nam w pewnym sensie zapomnieć o miejscu, które nas uwodzi poprzez geometryczne kształty swojej zabudowy. Po początkowej fascynacji niezwykłą estetyką przedstawionych fotografii, za sprawą wystawy, a w zasadzie wizji artysty, rodzi się pytanie: czy to Rzeszów wędruje do świata, czy  może to świat wędruje do Rzeszowa? Niech każdy z oglądających zmierzy się z tym pytaniem”, pisze Sobczak.
 
Wernisaż wystawy Artura Wysockiego „Rzeszów minimalny” odbędzie się 2 grudnia 2022 roku, o godzinie 19:00 w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ulicy Jana Matejki 10 w Rzeszowie. Wystawa potrwa do 27 grudnia 2022 roku.

Organizatorem jest Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne, a kuratorem: Katarzyna Warańska (ZPAF).Wystawę honorowym patronatem objął Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek. Mecenat nad wystawą sprawuje firma Promost Consulting oraz Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.
 
Wernisażowi wystawy Artura Wysockiego towarzyszy również wernisaż pokonkursowej wystawy fotografii „Podkarpacka Ikonosfera”.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy