Reklama

Lifestyle

W Rzeszowie rusza kawiarnia pod szyldem Magdy Gessler

Alina Bosak
Dodano: 14.12.2020
52333_ggees
Share
Udostępnij
We wtorek, 15 grudnia, w Rzeszowie otwarta zostanie pierwsza kawiarnia ze słodkościami tworzonymi pod okiem Magda Gessler. Ice Queen Cafe – franczyzowa sieć sławnej restauratorki – słynie z lodów rzemieślniczych oraz ciast. 
 
W trudnym pandemicznym czasie i zakazach goszczenia klientów w kawiarniach restauratorzy nie wywieszają białej flagi. W Rzzeszowie we wtorek otwarta zostanie kawiarnia Ice Queen Cafe firmowana nazwiskiem Magdy Gessler. 
 
Lokal przenosi się do Rzeszowa z Jarosławia, gdzie działał od września. Jak poinformowali jednak założyciele kawiarni na jej facebookowym profilu: „Z powodu obecnej sytuacji spowodowanej remontami prowadzonymi na Jarosławskim rynku oraz sytuacją w Polsce i na świecie, podjęliśmy trudną, lecz konieczną decyzję. Kawiarnia Ice Queen Magda Gessler w Jarosławiu przez najbliższy czas będzie przeniesiona. Wszystkich zainteresowanych naszymi wypiekami oraz ofertą świąteczną zapraszamy do Ice Queen Cafe Magda Gessler – Rzeszów, gdzie nadal będziemy przyrządzać dla Was pyszne słodkości.”
 
Lokal rozgości się w samym centrum miasta, przy ul. Grunwaldzkiej 4/3. Tu akurat też nie uda się ominąć remontu, ponieważ na ul. Grunwaldzkiej badania prowadzą akurat archeolodzy. Niemniej jednak to jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc w stolicy Podkarpacia, więc kawiarnia na pewno zwróci uwagę wielu przechodniów.
 
W Rzeszowie, jak i w Jarosławiu z powodu pandemii restauratorzy nie mogą zaoferować wprawdzie degustacji w lokalu, ale zachęcają do kupowania ciast i ciastek na wynos. Ceny 12-14 zł za słodką porcję. 
 
W ofercie pozycje skrojone przez Magdę Gessler i wpisane w styl franczyzowej sieci, jaką są kawiarnie Ice Queen Cafe (marka powstałą w 2019 roku). Spróbować będzie można sernika na zimno z białą czekoladą i porzeczką, tort orzechowy lub marchewkowy. Flagowym produktem są natomiast lody. Tworzone według rodzinnej receptury Magdy Gessler. Jak mówi restauratorka: „Puszyste, naturalne, zdrowe, przepełnione soczystością owoców, słodyczą czekolady, czy esencją prawdziwej wanilii… Tę wyjątkową recepturę na grunt polski przeniosła moja babcia Halina. To ona, w 1947 roku, otworzyła kawiarnię „Pionierka” w Słupsku. Odważna, bezkompromisowa pokazała mi, że trzeba dążyć za marzeniami.”
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy