Reklama

Lifestyle

Kongres Medycyny i Chirurgii Estetycznej w Rzeszowie. Dla każdego!

Biznesistyl.pl
Dodano: 25.10.2018
41777_kmice
Share
Udostępnij

W piątek, 26 października w Hotelu Bristol w Rzeszowie rozpoczyna się Kongres Medycyny i Chirurgii Estetycznej KMICE. Dwudniowe wydarzenie wypełniają wykłady lekarzy specjalizujących się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej, warsztaty z kosmetologii. Będzie można zobaczyć m.in. efekty operacji plastycznych piersi u kobiet z ich zanikiem po laktacji. Jako dodatkowe atrakcje zaplanowano pokazy nowoczesnych zabiegów na ciało, fryzjerskie i modowe show, naukę pozowania do fotografii.

KMICE to kongres, którego głównym tematem jest troska o piękno ludzkiego ciała, z naciskiem na aspekty zdrowotne wszelkich zabiegów i zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo pacjenta. Wydarzenie po raz pierwszy organizują w Rzeszowie – IP CLINIQ Instytut Piękna i Centrum Medyczne MEDYK w Rzeszowie. Wezmą w nim udział wybitni specjaliści – lekarze medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, doświadczeni kosmetolodzy.

W trakcie dwóch intensywnych dni, 26 i 27 października, w Hotelu Bristol zaplanowano:

– Kongres Kobiet „Świadome Piękno”, promujący zdrowie i świadome dbanie o swój organizm, poszerzający wiedzę nt. poprawy jakości życia.

– Warsztaty kosmetologii dla specjalistów z dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej.

– Kongres Medycyny i Chirurgii Estetycznej pod nazwą „KMICE” oraz uroczystą Galę z udziałem wybitnych osób ze świata nauki, w tym środowisk medycznych, biznesu, przedstawicieli władz i samorządów.

Podczas Kongresu otwarty wykłady dla wszystkich uczestników wygłosi m.in. dr Piotr Drozdowski, wybitny lekarz, który jako pierwszy specjalista chirurgii plastycznej w Polsce zdał serię egzaminów specjalistycznych w Brukseli i stał się członkiem Europejskiej Rady Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Temat jego prelekcji to „Chirurgia Plastyczna w 2018: Najnowsze trendy i popularne zabiegi”. Będzie także mowa o bezpieczeństwie w chirurgii plastycznej, o tym, kto może poddać się zabiegom i jak się do nich przygotować.

O medycynie estetycznej w 2018 roku, najnowszych trendach i popularnych zabiegach opowie dr Marzena Juszczyk-Gontaszewska. Na sesji eksperckiej dla kosmetologów zostaną poruszone m.in. takie tematy jak: karoboksyterapia w zabiegach pro-aging, laseroterapia w zabiegach terapeutycznych.

Wiele na temat właściwej pielęgnacji ciała będzie się można dowiedzieć podczas sesji wykładów, która rozpocznie się w piątek po południu, o godz. 13.30. Nie zabraknie wykładów na temat roli witamin i minerałów w diecie, codziennych zabiegów na ciało i włosy. 

Również w piątek, podczas wieczornej gali uczestnicy będą mogli obejrzeć pokaz biżuterii Pierre Lang, efektownej bielizny oraz najnowszej kolekcji miss świata Anety Kręglickiej x L’AV, która tym razem staje po drugiej stronie wybiegu. Zaprezentowany zostanie także efekt metamorfozy i operacji założenia implantów piersi, jakiej została poddana w IP Cliniq pacjentka z polaktacyjnym zanikiem piersi.

– Jestem przekonana, że tego typu wydarzenia są potrzebne i wpisują się w inteligentną specjalizację województwa podkarpackiego: jakość życia – podkreśla Edyta Dedek – dyrektor komitetu organizacyjnego KMICE, dyrektor IP CLINIQ w Rzeszowie.

Projekt skierowany jest do wszystkich Kobiet, bez wyjątku. Całe wydarzenie dedykowana jest również studentom kierunków medycznych i im pokrewnych, jak i kosmetologii, Organizatorzy zapewniają im bezpłatny udział.

Drugi dzień w Hotelu Bristol to pokazy i show roomy, a w nich profesjonalne fryzjerstwo, tatuaże, komputerowe badanie kondycji ciała, nauka pozowania i sztuka codziennej fotografii oraz wiele innych atrakcji. Będzie można skorzystać z indywidualnego doradztwa w kwestii zdrowia i wyglądu zewnętrznego. Nad merytoryką czuwa IP CLINIQ i Ogólnopolska Akademia Kosmetologii.

Uczestnictwo w dwudniowym wydarzeniu umożliwia rejestracja i zakup biletu na stronie: https://kmice.pl/rejestracja-uczestnicy/

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy